Безпілотник наглядової місії СММ зафіксував порушення лінії відводу

Окупанти продовжують порушувати домовленості про відвід важкого озброєння на Донбасі.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на публікацію в Facebook штабу Операції Об’єднаних сил.

Як наголошується в повідомленні з посиланням на дані спостерігачів ОБСЄ від 04.02.2019 року, моніторинг відведення озброєння свідчить, що військова техніка з боку бойовиків розміщуються з порушенням лінії відводу важкого озброєння.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

1 лютого, безпілотник місії зафіксував порушення лінії відводу: 2 самохідні гаубиці 2С1 «Гвоздика» (калібр 122 мм) і 4 гаубиці Д-30 «Лягушка» (122 мм) помічені біля селища Білого (на захід від Луганська).В цей же день поза виділених місць зберігання спостерігачі зафіксували 4 самохідні гаубиці 2С1, дванадцять гаубиць Д-30 і, ймовірно, 6 протитанкових гармат МТ-12 «Рапира» (100 мм). У тому ж районі, біля селища Круглик, виявили 21 танк (11 Т-72 і 10 Т-64), ще 29 танків (10 T-72 і 19 T-64) помічені біля Білого.

У бойовиків, як і раніше, не вистачає техніки в місцях постійного зберігання озброєння.2 лютого спостерігачі відзначили нестачу 23 танків (9 Т-64 і 14 Т-72), 9 мінометів 2Б14 «Поднос» (82 мм) та 15 протитанкових гармати МТ-12.

Українська сторона СЦКК вважає подібні дії окупантів демонструють небажання дотримуватися Мінські домовленості щодо відведення озброєнь і зацікавленість у подальшому загостренні конфлікту.

Всього за минулу добу бойовики на сході України дванадцять разів порушили режим припинення вогню, з яких в п'яти випадках застосовувалося заборонене Мінську домовленостями зброю.

Українська сторона конфлікту придушувала ворожий вогонь за допомогою чергових вогневих засобів.

Також розвідка повідомила про те, що бійцями ВСУ були знищені четверо терористів, а ще одинадцять отримали поранення і перебувають у важкому стані. Крім цього, вдалося знищити броньовану бойову машину бойовиків і один позашляховик.