Точні причини появи жуків встановить експертиза.

Невідомі жуки, які заполонили оселі людей в селі Жердя Чемеровецького району Хмельницької області, виявилися розповсюдженим шкідником "жужелицею".

Про це розповіли у жердянській сільській раді.

"Тут є шість господарств, у яких з’явилися ці жуки — чотири житлових будинки і два закинутих. Потім встановили, що вони мають назву "жужелиця". Жителі села стали звертатися щодо цього до старости, бо жуки опинилися і на подвір’ї, і в хаті, і кругом їх дуже багато", — повідомили представники сільради.

Також там відзначають, що місця ймовірного поширення жуків вивчали експерти, а селянам були надані відповідні поради щодо їх усунення.

"Староста відреагував на цей запит і відповідні органи були попереджені — санстанція, Держпродспоживспілка, селищна рада. Експерти приїжджали дивилися на цих жуків і давали поради людям, що з ними робити. Проте, звідки вони з’явилися — не встановили", — розповіла співрозмовниця ТСН.ua.

Водночас, за її словами, про ймовірні причини нашестя до встановлення вогнищ поширення можна поки тільки здогадуватися.

"Припущень багато. Можливо їх поширення спричинила погода — дощі, вологість велика", — відзначили у сільраді.

Своєю чергою, сільський староста Володимир Дюк у коментарі ТСН.ua спростував припущення про те, що причиною може бути поширення комах орендарями кукурудзяних полів.

"Ми цього стверджувати не можемо, і ми про це не заявляли. На це питання може відповісти тільки експертиза", — сказав він.

На запитання про те, чому відповідні органи були викликані лише за три тижні після появи жуків, сільський староста відповів, що спочатку не отримував відповідних заяв.

Популярне: Скандальний ролик Порошенка: Приходько затримали по дорозі на суд
 

"Люди спочатку намагалися побороти їх самі, читали поради в Інтернеті, а лише згодом звернулися до сільради", — наголосив він.

Нагадаємо, мешканці села Жердя Чемеровецького району Хмельницької області заявили, що їхні оселі заполонили невідомі жуки. 

Жителі зазначали, що навалу жуків могло спричинити їх поширення орендарями кукурудзяних полів. У сільраді ж вказували на ймовірне недотримання санітарних норм самими жителями.