Російські військовополонені працюватимуть на відновлення економіки України.

В МВС наголосили, що Україна буде використовувати усі можливості, які дає Женевська конвенція щодо військовополонених.

Російські полонені, які руйнують інфраструктуру України, будуть самі ж її і відновлювати. Також вони можуть бути залучені і до розмінування території.

Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін.

Він наголосив, що Україна буде чітко дотримуватися усіх норм міжнародного гуманітарного права.

“І саме це відрізняє нас від російського агресора, який стріляє по мирному населенню, завдає ракетно-бомбових ударів по помешканнях. І я вже не говорю про поводження з нашими військовослужбовцями”, – сказав він.

Перший заступник очільника МВС зазначив, що Україна буде використовувати усі можливості, які дають Женевські конвенції щодо військовополонених.

“Ми будемо використовувати всі ті можливості, які дають нам у цьому плані Женевські конвенції. Тобто використання праці тощо. Всі ці люди згодом будуть працювати на відновлення економіки України”, – поінформував він.

Працездатні військовополонені із числа рядового складу, крім робіт з обладнання та утримання місць їхнього розташування, можуть у примусовому порядку залучатись до виконання робіт невійськового характеру, які не пов’язані із ризиком для їхнього життя і здоров’я, з урахуванням віку, статі та фізичних якостей. А також залучатися до небезпечних видів робіт у тому числі до розмінування.