Зі стартом виборчого процесу Громадянська мережа ОПОРА розпочала довготермінове спостереження за перебігом виборів у Львівській області. Усі територіальні виборчі комісії області розпочали свою роботу вчасно, провівши засідання 7-8 вересня.
Про це сьогодні, 17 вересня, під час прес-конференції розповіла довготерміновий спостерігач ОПОРИ Наталія Радиш, повідомляє Корупція Інфо
тимош - порош

За її словами, негативом є не надто швидка реакція органів державної влади та місцевого самоврядування на укомплектування ТВК технічними засобами: виділення приміщення, обладнання, телефонних ліній тощо.

«Через це робота щодо прийому подань, яка розпочалася через два дні, була ускладненою. На це також вплинув і не надто високий рівень підготовки членів ТВК, адже частка недосвідчених членів районних комісій становить близько 70%. Винятком є Львівська міська та обласна комісії, де працюватиме лише третина новачків», – сказала Наталія Радиш.

Вона зазначила, що основним випробуванням для членів комісій стало формування складів комісій нижчого рівня. Для кандидатів непарламентських партій мало бути жребкування. Але проводилося воно лише для двох міських комісій – Яворівської та Новояворівської, де кількість подань перевищувала необхідний склад комісій. Решта ТВК не проводили жеребкування, хоча списки для цього поформували.

«Слід зауважити, що при цьому застосовувалися неоднакові процедури. Так, наприклад, у Турківській та Жидачівській районній ТВК список суб’єктів подання формували відповідно до процедури за алфавітом, у інших – за датою здійснення подання», – сказала вона.

Наталія Радиш додала, що найбільшу кількість подань, а відповідно і найбільше представлення у ТВК нижчого рівня, як і у районних, отримають ВО «Батьківщина» та БПП «Солідарність». Більше подань було здійснено у міські виборчі комісії, у той час як сільські та селищні ТВК довелося укомплектовувати з подань голів відповідних районних комісій, аби «назбирати» хоча б мінімально потрібний склад.

«Зважаючи на таку в’ялу активність політичних сил у поданні кандидатур до складу територіальних виборчих комісій, можемо прогнозувати, що ці ТВК стикнуться зі схожими проблемами на етапі формування ДВК. Особливо ця проблема може загостритися на етапі формування більше як 2 000 дільничних комісій», – додала вона.