Активісти займаються фактично “самознищенням”, вибори вже відбулися. Олександр Лукашенко прийняв до відома позицію трудових колективів і доручив розібратися з фактами затримань білорусів під час протестів.

Про це заявила глава Ради Республіки Білорусь Наталія Качанова, передає TUT.by.

Зокрема, політик назвала вибори президента такими, що відбулися, засудила протести, які, на її думку, нібито “руйнують мирне життя” і “розділяють суспільство”, а також акцентувала увагу на тому, що Лукашенко врахував позицію працівників підприємств.

“Президент почув думку трудових колективів і доручив розібратися з усіма фактами затримань, які відбулися в останні дні”, – стверджує Кочанова.

Зокрема, сьогодні на нараді по роботі будівельної галузі, Президент Білорусі Олександр Лукашенко прокоментував протести на білоруських підприємствах. Попередив, що страйки можуть дуже негативно позначитися на майбутній роботі підприємств:

“Для початку я, поки живий і не за кордоном, як тут деякі наші шановні” свядомия “розкручують: Президент покинув країну і перебуває за кордоном. Сьогодні 14-е число, ми з вами зустрічаємося для того, щоб обговорити роботу будівельної галузі”.

За словами Голови Ради Республіки Білорусь, влада проводить роботу над затриманнями — і вже, мовляв, випустила понад тисячу осіб на свободу “під зобов’язання про неучасть в несанкціонованих заходах”.

Голова Ради Білорусі також додала, що в країні не повинно бути силового протистояння, яке може зруйнувати державу.

“Очевидно, що всім нам не потрібна бійка, не потрібна війна. Мінськ завжди був тихим і спокійним. Давайте припинимо самознищення. Ми не повинні руйнувати власними руками все, що створили за роки незалежності нашої країни”, – сказала Кочанова.

При цьому глава МВС Юрій Караєв вирішив принести вибачення тим людям, які випадково потрапили під руку силовикам в процесі дій правоохоронців проти активістів.

“Перед тими, хто опинився поруч і не пішов вчасно і не встиг вчасно відскочити. Перед цими людьми, яким дісталося, за це, як зараз кажуть, насильство я, як командир, як начальник хочу відповідальність взяти на себе, повинен взяти на себе. вибачитися чисто по-людськи перед цими людьми “, – підкреслив Караєв.

Нагадаємо, вночі 14 серпня в слідчий ізолятор на вулиці Окрестіна в Білорусі приїхав заступник глави МВС Олександр Барсуков. Всупереч зафіксованим фактах він заявив, що ніякого насильства в СІЗО не було. Йому пообіцяли притягнення до відповідальності за дії правоохоронців.

У четвер, 13 серпня, працівники білоруських підприємств провели масовий страйк. Вони засудили результати президентських виборів, на яких, за офіційними даними, переміг Лукашенко, і закликали до перерахунку голосів.

Нагадаємо, вночі в четвер, 13 серпня, затриманих учасників акцій протесту почали відпускати на свободу в низці міст країни.

У Мінську та інших містах Білорусі в четвер, 13 серпня, працівники різноманітних організацій та підприємств виходять на стихійні мітинги. Як повідомляють агентство “Інтерфакс” та білоруські ЗМІ, мітингують, зокрема, співробітники таких мінських підприємств, як “МАЗ”, “Керамин” та “Белмедпрепараты”.

Проти насильства також виступили медики кількох міських лікарень. На вулиці Макаєнка біля будівлі Белетелрадіокомпанії зібралися жінки в білому одязі з квітами та плакатами, їх підтримали будівельники з будівництва через дорогу. У місті Жодіно протестували працівники “БелАЗу”.