Опозиційний білоруський політик Світлана Тіхановська, яка поїхала в Литву, закликає провести у всіх містах Білорусі 15-16 серпня мирні мітинги, щоб зупинити насильство.

Тіхановська заявила, що там, де комісії правильно порахували голоси на виборах, її підтримка становить 60 – 70%. Про це вона розповіла в новому відеозверненні.

“Мирний вихід громадян на вулицю влада перетворила в криваву бійню. Ситуація критична”, – заявила Тіхановська.

Вона закликала мерів організувати мирні мітинги 15 і 16 серпня. Адже за її словами, захищати справжні результати виборів можна тільки ненасильницьким методам.

“Опозиція завжди підкреслювала, що захищати вибір потрібно законними і ненасильницькими способами, однак влада перетворила мирний вихід громадян на вулиці в криваву бійню”, – сказала Тіхановська.

Також Тіхановська подякувала працівникам страйкуючих підприємств і закликала всіх пройти по спеціальному посиланню і підписатися в тому, що голосували за неї.

Посилання для збору підписів вона залишила під відео.

“Підпишіться за те, що ви голосували за мене. Будь ласка, не залишайтеся осторонь. Наші голоси мають бути враховані”,
– підсумувала Тіхановська.

 

Тіхановском 10 серпня поїхала з Білорусії в Литву. Вона заявила, що прийняла рішення самостійно. «Не дай бог опинитися перед таким вибором, перед яким опинилася я», – зазначила вона і згадала своїх дітей. Пізніше було опубліковано ще одне відеозвернення, в якому Тіхановська закликала білорусів не виходити на протести.