64b8299d1597b8a5c7b9cb9c88642f6c1440399748

Народний депутат від фракції «Блоку Петра Порошенка» Мустафа Найєм показав чернетку Акта про проголошення незалежності України. Він зазначив, що її шість років тому, в серпні 2007 року, йому передав особисто в руки автор, Левко Григорович Лук’яненко. Крім того, останній за дивним збігом обставин народився 24 серпня та святкує в цьому році свій 85-річний ювілей.

Про це повідомляє Корупція.Інфо з посиланням на сторінку нардепа у соціальній мережі. 

«Чернетка майже тиждень лежала у мене вдома на книжковій полиці, і кожного разу, дивлячись на неї, мені важко було повірити, що незалежність п’ятдесяти двохмільйонної країни починалася саме з цього пожовклого від часу зошита», – зазначив Найєм.

Він додав, що у документа цікава історія. Спочатку Акт незалежності мав називатися «Універсалом». Проте автори побоялися, що комуністи згадають Універсали Грушевського та не підтримають документ у сесійній залі. Тому слово «Універсал» викреслили.

Крім того, текст проголошення було стиснуто до мінімальних розмірів. За словами Найєма, це було зроблено для того, щоб уникнути тривалого обговорення членами фракції Компартії України.

«Коли Левко Григорович передавав мені його в руки (мені потрібно було відсканувати оригінал для ефіру), він сказав лише одну фразу: «Будьте обережні, це має цінність», – наголосив народний депутат

чер