Кабінет Міністрів під час останнього засідання 26 листопада схвалила проект “перехідного” закону, яким пропонується дозволити Артему Ситнику виконувати обов’язки директора Національного антикорупційного бюро України до призначення нового керівника.

З проханням прокоментувати цю законодавчу ініціативу видання “Закон і Бізнес” звернулося до юриста, заступника керівника Офісу Президента України Олегу Татарова.

“Я не хотів би оцінювати сам законопроект, оскільки не визначаю державну політику в цьому питанні. Тому можу висловити тільки свою власну думку щодо ситуації, що склалася навколо НАБУ”, – сказав Татаров.

Він зазначив, що останні соціологічні дослідження показують, що рівень довіри до НАБУ є мало не найнижчим серед всіх правоохоронних органів.

“НАБУ – це не українська історія, яка, на жаль, знаходиться за межами нашої країни. Можна виходити з різними законодавчими ініціативами, але коренем проблем в антикорупційній політиці держави є саме Артем Ситник”, – зазначив заступник керівника ОП.

На думку Татарова, Ситник не має морального права очолювати антикорупційне відомство держави і повинен піти.

Чиновник нагадав, що директор НАБУ офіційно визнаний корупціонером згідно з рішенням суду, що набрало законної сили. Ситник також внесений до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Крім цього, Конституційний суд вирішив, що цей чиновник був незаконно призначений на посаду. Подобається це комусь чи ні, це рішення ніхто не відміняв і воно має силу закону, вважає Татаров.

“Також навколо Ситника розслідується ряд кримінальних проваджень. За рішенням суду слідчі досліджували електронну кореспонденцію Ситника і встановили, що він впливав на прийняття рішень господарськими судами в інтересах своїх близьких і друзів”, – говорить Татаров.

Він додав, що Ситник також фактично ввів в оману комісію, яка здійснювала відбір на посаду директора НАБУ, він не відповідав критеріям доброчесності.

“Зокрема, слідчі прийшли до висновку, що ще будучи адвокатом, він готував проекти рішень судів, які потім оголошувалися слово в слово в судових засіданнях. Також він готував і направляв по електронній пошті проекти процесуальних документів слідчих і прокурорів, які потім ними підписувалися. Це було офіційно за судовим рішенням задокументовано і є доказом у кримінальному провадженні. Ця справа має бути розслідувана, а суспільство має бути поінформовано про його подробиці “, – зазначив Татаров.

“Набір цих чинників, а також боротьба, яку ведуть із зовнішніх джерел впливу заради збереження Ситником посади дискредитує правоохоронну систему. І це вже питання національної безпеки і державного суверенітету. На моє особисте переконання, в НАБУ повинен бути проведений новий конкурс на посаду директора установи з урахуванням виключно українських інтересів “, – резюмував чиновник.