Захмарні суми лише за доставку газу – мають сплачувати жителі Лубен на Полтавщині. Місцевий постачальник нарахував по 500 і навіть 700 гривень. В обласному центрі платять у п’ять разів менше.

Тож містяни вийшли на акцію протесту. Про це йдеться в матеріалі “Сьогодні”.

Новий тариф найбільше вдарить по гаманцях мешканців приватних будинків. Кажуть – і так віддають чималі суми за опалення, а тепер вони зростуть чи не вдвічі.

“П’ятсот гривень тільки за доставку газу. При тому, що в мене хата 42 квадрати. Це виходить десь тільки за газ 1800-2000! Тільки за один газ. А жити на решту. 900 грн, щоб прожити далі”, – каже місцева мешканка на протесті.

Люди порахували: в Лубнах однин із найвищих тарифів на транспортування газу в Україні.

“Кременчукгаз” платить 39 копійок. Це 120 км від нас. “Лубнигаз” – це 2,94. На якій підставі?!”, – обурюються люди.

Кожне газотранспортне підприємство розраховує тариф самостійно і подає його на погодження Нацкомісії регулювання енергетики.

“У тарифу дві складові: це зарплата. Зарплата у наших працівників – це 10-11 тисяч з податками. 8-9 тисяч (без податків). Це велика зарплата? Друга складова – це газ, яка входить 40% в тариф. Ціна газу на сьогоднішній день висока”, – пояснює генеральний директор АТ “Лубнигаз” Ігор Кондратенко.

Мовляв, у районі велика протяжність труб і немає потужних промислових підприємств, які зазвичай споживають багато газу, і, відповідно, мали б за нього віддавати чималі суми. Тому доводиться платити звичайним лубенцям. Та людей така відповідь не влаштовує. Вимагають, аби втрутилася міська влада. Та заступник мера, який вийшов до пікетувальників, пообіцяв небагато.

“Буде звернення до президента України, до Верховної ради України”, – обіцяє чиновник.

Пікетувальники такі слова освистали. І чекають більш рішучих кроків. Самі ж найближчими днями готуються перекривати трасу Київ-Харків.

Нагадаємо, постачальник газу в Херсонській області відмовився обслуговувати всіх своїх клієнтів. Людям просто повідомили, що в грудні потрібно переоформити документи, а в січні – вже платити іншій компанії. Але ніякої інформації про те, як це правильно робиться, споживачі не отримали.