Дві бригади парамедиків намагалися реанімувати Віталіну майже годину, але врятувати її не вдалося.

У Черкаському санаторії померла 13-річна дівчинка. Після дискотеки їй стало зле. Лікарі закладу намагалися самотужки надати їй допомогу, а "швидку" викликали через 40 хвилин, коли дитина вже знепритомніла. Парамедики майже годину намагалися реанімувати її, проте марно.

Популярне: Українців обдеруть до нитки: новий закон примусить заплатити навіть за “собачу будку”

13-річну Віталіну вже поховали. У п'ятницю ввечері вона востаннє говорила з мамою телефоном і запевняла – все добре. Через півгодини після цієї розмови у дівчинки запаморочилося у голові та піднявся тиск. У санаторії "Сосновий бір" на той час чергувала сама лише медсестра. З лікарем вона консультувалася телефоном.

"Поміряли тиск, свіже повітря, побризкали обличчя водою, приклали до голови мокрий рушничок. Отака допомога. Не знижували тиск, заспокоювали дитину", – зазначає заступник головного лікаря з медичної частини Надія Бичкова.

До "швидкої" зателефонували за 40 хвилин після звернення дитини, коли вона вже знепритомніла. Дві бригади парамедиків намагалися реанімувати дівчину майже годину, але врятувати її не вдалося.

"Дитина була без свідомості, на той момент стан її був уже критичний. Картина розвивалась дуже швидко, дуже агресивно і під час реанімації, навіть частіше за все, дітей виходить "завести". Тут не було взагалі ніяких рухів від серця", – розповідає директор обласного центру екстреної допомоги Ігор Фесун.

Про те, що Віталіні стало зле, працівники санаторію розповіли батькам уже після її смерті. Від чого померла дитина – ніхто не сказав.

"Якщо це отруєння – чого вона одна? Якщо це якісь наркотики – де вона їх взяла? Вона дуже відповідальна була. На розтині сказали, що у неї набряк легень, серця, нирок, головного мозку. Він у мене питається – вона у вас хворіла? А вона в мене за минулий рік навіть ні разу не хворіла", – згадує мама загиблої Оксана Галайко.

Не вдалося встановити причину смерті дитини і після розтину тіла. "Наразі призначено низку судових експертиз, причина смерті не уточнена. За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст.115 (умисне вбивство) з позначкою "нещасний випадок", – звітує головний спеціаліст сектору ГУ поліції Черкащини Наталія Ткачук.

Батьки дівчинки у суді позиватимуться до дитячого комунального закладу, в якому померла їхня єдина дитина.