Глава України Петро Порошенко визнав ризик того, що "нетрадиційні" кандидати на посаду президента України можуть отримати суттєву підтримку на виборах в 2019 році.

Про це він заявив в інтерв'ю Financial Times, коментуючи, зокрема, шанси шоумена Володимира Зеленського і музиканта Святослава Вакарчука, який, незважаючи на багато очікувань, так і не оголосив про висунення своєї кандидатури в президенти на концерті в Києві 24 серпня.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

Порошенко вважає, що подібні кандидати "можуть отримати перевагу від громадського невдоволення політичним ладом, станом економіки та війною".

"Популістські, безвідповідальні сили, використовуючи різні технології, можуть здобути перемогу або хоча б частину голосів. Але я пишаюся тим, що весь час вибір українського народу був дуже відповідальним. Я абсолютно впевнений, що на цей раз він буде таким же, і Путін не зможе грати з голосами українських виборців ", – сказав Порошенко.

Окрім того, перший президент України Леонід Кравчук порадив музикантові Святославу Вакарчуку та коміку Володимиру Зеленському не балотуватися в президенти. 

 "Нещодавно слухав Зеленського на одному з вечорів — це справжній талант, від природи обдарована людина. Вакарчук — від природи має і голос, і енергію, і силу, і молодь його підтримує…", — підкреслив він. Як зазначив колишній президент, аргументу про те, що Зеленський і Вакарчук – не корупціонери, недостатньо.

 "Часто у нас, коли когось обирають, враховують тільки одну характеристику людини, наприклад, кажуть, що це — молода людина, тому треба голосувати", — заявив він.

 "Якщо б до цього додали: молодий, досвідчений, професійний, чесний, зробив у своєму житті вже щось. Тоді ця людина могла б балотуватися. А просто молодість — це не перевага, тому що молодість минає", — підкреслив Кравчук. 

Екс-глава держави зазначив, що коли мова йде про кандидата в президенти, завжди треба давати людині комплексну характеристику, а також відповісти на питання: "чи може вона, не маючи відповідної підготовки і знань, управляти чи очолювати управління державою?". 

"Я б порекомендував Вакарчуку та Зеленському намагатися не скомпрометувати неправильними діями свої прекрасні дані, добре ім'я, яке в Україні сьогодні високо цінується. Якщо б я був на їх місці (звичайно, я вже ніколи не буду), але я б відразу відмовився від цього", — уклав він.

Українців такі заяви неабияк повеселили, коментатори зазначають про прихований підтекст в заявах, іншими словами: Не забирайте наші голоси!