Сімейний випадок захворювання на ботулізм зафіксували у селі Кам'янка Луганської області. До лікарні потрапили четверо осіб, в тому числі дитина. Про це повідомили у прес-центрі Держпродспоживслужби України.

"За оперативним повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області 31.08.2018 року з с. Кам'янка Новопсковського району Луганської області до інфекційного відділення Новопсковської центральної районної лікарні госпіталізовано 4 особи (три особи з однієї сім’ї, у тому числі дитина 11-ти років, та дорослий чоловік) з підозрою на ботулізм", – йдеться в повідомленні.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

Так, 31 серпня хворі звернулися за медичною допомогою. Каретою швидкої допомоги їх доставили та госпіталізували до районної лікарні з діагнозом "Харчова токсикоінфекція, ботулізм?". Стан дорослих хворих – середньої важкості, а дитина потрапила до лікарні з тяжким перебігом хвороби. Вводити протиботулінічну сироватку хворим почали 1 вересня.

Сироватки крові хворих та зразок в'яленої риби, а саме ляща, яку споживали постраждалі, для проведення досліджень на наявність токсину ботулізму 31 серпня направили до ДУ "Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України".

"Випадок сімейний, пов’язаний із вживанням в’яленої риби (ляща), придбаної 29.08.2018 на потужності роздрібної торгівлі харчовими продуктами", – зазначили у Держпродспоживслужбі.