Прибічники блокади вимагають визнати АТО війною
Під будівлею, де відбувається засідання Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони, зібралися близько півсотні прибічників блокади торгівлі із ОРДЛО. Вони вдягнені у військову форму,  передає УНН.

«Три роки триває війна і йде торгівля з агресором. І там, у ВР, їм цього не зрозуміти. Це навіть не торгівля, це контрабанда. Наша група, на даний момент, веде переговори за цими дверима і ми чекаємо на результати. Поки ми все робимо за законом», – розповів один з учасників акції.

Прибічники блокади зазначили, що стоятимуть там, поки не буде результатів.

«У нас конкретні вимоги – це невизнання окупованих територій, визнання АТО війною і припинення торгівлі з окупантом. Ми чекаємо, що це буде ухвалено», – додав один з учасників акції.

Як відомо, вранці 15 березня Верховна Рада не змогла провести зсідання. Спершу на вимогу «Народного фронту» та «Блоку Петра Порошенка» оголосили 30-хвилинну перерву, а потім представники цих фракцій зайняли трибуну й вимагали дати слово представникам поліції Донецької області, щоби ті розповіли про сутичку з учасниками «блокади Донбасу», яка сталася напередодні.

Однак віце-спікер Оксана Сироїд не дала такої можливості і закрила ранкове засідання парламенту. Голова Верховної Ради Андрій Парубій у цей час був на засіданні Ради національної безпеки та оборони.

Нагадаємо, у середу РНБО ухвалила рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення.

Причиною такого кроку в РНБО назвали не блокаду, а «різку ескалацію російської агресії проти України, насильницьке захоплення українських підприємств, розташованих на території окупованих районів Донецької та Луганської областей».

У Державній прикордонній службі України відзвітували, що будь-які вантажні перевезення через лінію розмежування на Донбасі з 13.00 середи припинено.

15 березня також стало відомо, що бойовики самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» захопили всі активи «ДТЕК Енерго» на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей.