У Донецькій області троє місцевих жителів – двоє дорослих і дитина, – захворіли на ботулізм, повідомляє департамент охорони здоров'я Донецької обласної державної адміністрації (ОДА) у вівторок.

"У Донецькій області зареєстровано ще три випадки ботулізму: двоє дорослих, одна дитина. Обидва дорослих знаходяться в реанімаційних відділеннях, сироватки введені, стан важкий", – йдеться в інформації.

У департаменті охорони здоров'я ОДА нагадали, що ботулізм є однією з найважчих інфекційних хвороб, яка може призвести до летального результату.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

"Ботулізм – це харчове отруєння, яке може призвести до тяжких наслідків, викликане паличкою Clostridium botulinum і її токсином, міститься в консервах, що неправильно приготовані і зберігаються. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей. Вегетативні форми і спори виявляються в кишечнику різних домашніх і особливо диких тварин, водоплавних птахів, риби ", – йдеться в повідомленні.

Раніше в Міністерстві охорони здоров'я України повідомляли, що в період з початку 2018 року по 11 вересня в країні було зареєстровано 80 випадків ботулізму, в результаті яких постраждало 93 людини, 8 з них померли.