МВС Чехії змінило правила видачі українським громадянам робочих карт.

Зміни стосуються насамперед можливості змінити роботодавця після отримання першої робочого карти. Тепер це можливо зробити не раніше, ніж через 6 місяців після її видачі.

Влада Чехії внесла зміни в наявні правила видачі робочих карт для українських громадян. Про це повідомило посольство України в Чехії на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з нововведеннями, з 31 липня українці зможуть змінити роботодавця лише після закінчення шести місяців після отримання першої робочої карти. Виняток із правил передбачено в тих випадках, якщо роботодавець порушує права працівника.

Також українці повинні подати повідомлення про зміни до Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки не пізніше, ніж за 30 днів до запланованої зміни місця роботи або посади.

На початку червня уряд Чехії більш ніж удвічі збільшив річну квоту на прийом українських працівників. Тепер їх може бути 40 тисяч замість 19,6 тисячі. Раніше МЗС Чехії заявляло, що обсяги дозволів на роботу, що надаються в межах режиму «Проект Україна», недостатні, а термін очікування подачі документів на «робочу карту» перевищує 80 днів. Через це близько 20% українців відмовляються від наміру поїхати на роботу в Чехію.

Наприкінці липня правоохоронці Чехії заявили, що вперше за довгий час зіткнулися із зростанням такого явища, як «кришування» бізнесу. Ним переважно займаються українці.