обама, зброя

Однак мова йде лише про умови надання допомоги, пропоновані Сенатом.

Президент США Барак Обама висловився проти прийняття законопроекту про військові витрати Штатів на 2016 фінансовий рік, підготовленого в Сенаті американського Конгресу.

Проект закону передбачає виділення на військову допомогу Україні $ 300 млн, повідомляють Патріоти України. Як повідомили 2 червня ввечері в Білому домі, коментуючи законопроект, розроблений в комітеті Сенату у справах збройних сил під керівництвом Джона Маккейна, адміністрація «рішуче заперечує» проти «ініціативи допомоги Україні в галузі безпеки».

Цей пункт у документі передбачає, що $ 300 млн, що асигнуються на військову допомогу Києву, можуть бути використані тільки в тому випадку, якщо не менше 20% з цієї суми підуть на закупівлю озброєнь «або радарів контрбатарейної боротьби». В іншому випадку дозволяється витратити не більше половини виділених коштів. У Білому домі відзначають, що, якщо документ надійде на підпис у своєму нинішньому вигляді, то «старші радники президента будуть рекомендувати йому накласти на нього вето».

«Такі обмеження викручують руки адміністрації в процесі надання військової допомоги уряду України. Рішення з цих питань має приймати виконавча гілка влади», – заявили в адміністративно-бюджетному управління Білого дому.

У відомстві також назвали ще понад 30 окремих статей законопроекту, які викликали серйозні заперечення у адміністрації Обами. У їх числі – заборона на використання фінансових коштів для закриття спецв’язниці для терористів на військовій базі Гуантанамо на Кубі, порядок реалізації низки проектів в галузі протиракетної оборони, програми закупівель деяких систем озброєнь, терміни повідомлення Конгресу про пропозиції Росії з використання нової апаратури при здійсненні спостережних польотів за Договором про відкрите небо. Законопроект про військові витрати США на 2016 фінансовий рік поки не обговорювалося на спільному засіданні Сенату. Тим часом, Палата представників вже прийняла свою версію цього документа, що передбачає надання допомоги Україні на суму $ 200 млн.

Ці кошти можуть бути використані, зокрема, для поставок оборонної зброї Києву.

В цілому варіант нижньої палати Конгресу також не влаштовує адміністрацію Обами. Конгресмени вирішили виділити в 2016 році на військові цілі майже $ 612 млрд, у тому числі $ 89,2 млрд – на операції за кордоном – в Афганістані, Іраку та Сирії.

Остання сума на $ 38 млрд перевищує запит, підготовлений Білим домом і Пентагоном. У той же час законодавці не підтримали президента, який запропонував відмовитися від узгоджених раніше бюджетних обмежень не тільки по військових, а й цивільних програм. Законодавцям з обох палат ще доведеться через погоджувальну комісію усувати розбіжності і розробляти компромісний варіант оборонного бюджету, з якого буде проведено додаткове голосування.