Україна тримає законну оборону проти Росії. Тому підтримка України шляхом постачання озброєнь не перетворює Німеччину на учасника війни, заявив міністр юстиції ФРН Марко Бушман.

«Україна веде дозволену оборонну війну проти Росії. Отже, якщо вони реалізують своє законне право на самооборону, підтримка їх постачанням зброї не може призвести до того, щоб стати учасником війни», – наголосив Бушман в інтерв’ю тижневику Welt am Sonntag.

Це не лише його особиста точка зору, а й точка зору федерального уряду, зазначив міністр.

«Німеччина стала однією з перших країн у світі, яка систематично розслідує та захищає докази воєнних злочинів в Україні. Ми закликаємо всіх українських біженців звертатися до будь-якого відділу поліції, якщо вони є жертвами чи свідками воєнних злочинів», – додав він.

Бушман висловився й стосовно звинувачення президента США Джо Байдена в геноциді українців.

“Немає сумніву, що огидні та жахливі злочини здійснюються російськими солдатами в Україні”, – наголосив міністр.

За його словами, для того, щоб геноцид був юридично доведений, повинен був існувати намір повністю або частково знищити національну, расову, релігійну чи етнічну групу як таку. Проте він поки не може сказати, чи є на це якісь докази.

“Але я думаю, що президент Байден хотів надіслати чітке політичне повідомлення, а не юридичне рішення в технічному сенсі”, – сказав Бушман.

Раніше джерело в уряді Німеччини повідомило, що канцлер Олаф Шольц хоче виділити додатково 2 мільярди євро на нову військову техніку, переважно для допомоги Україні.

Гроші мають бути витрачені на нову військову техніку, більшість якої піде в Україну. Лише на Європейський фонд миру, що закуповує зброю для України, з цієї суми передбачено близько 400 мільйонів євро. Про це стало відомо агентству Reuters.

Крім того, витрати передбачаються на Бундесвер, на поставки в Україну і в треті країни. За інформацією агентства, уряд уже погодив значне збільшення коштів на військову допомогу у додатковому бюджеті.