Грант глави держави у сумі 997 тис. 534 грн отримає режисер Олексій Смоляр

Президент України Володимир Зеленський підписав розпорядження «Про призначення грантів Президента України молодим діячам у галузі кінематографії для створення і реалізації творчих проектів».

Про це повідомляє пресслужба президента.

Як зазначається в документі, грант Глави держави у сумі 997 тис. 534 грн отримає режисер Олексій Смоляр для виробництва неігрового фільму «Янголи/Дачі», а грант у сумі 971 тис. 132 грн – режисери Тетяна Дородніцина та Андрій Литвиненко для виробництва неігрового фільму «Де собака заритий?».

Раніше Зеленський заявив, що бажає побудувати в країні свій Голлівуд.

«Я хотів би побудувати Голлівуд в Україні, я вважаю, що це круто. У Європі є дуже непогані майданчики – у Празі, в Угорщині. Україна, повірте мені, багата, щоб тут був такий майданчик. Ми для цього проголосували закон про рібейти. Я думаю, тут місце для інвестицій, рекламні та інші зйомки – теж гарний напрямок», – сказав президент.

До слова, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко вважає, що голлівудські зірки не поспішають їхати на зйомки до України тому, що спочатку до нас повинні приїхати потужні іноземні кіновиробники.