Якщо Україна в одностороньому порядку спробує відмовитись від Мінських домовленостей, це буде для неї “самогубством”.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” розповів віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, коментуючи неефективність Мінських угод і неможливість виконати їх на 100%.

На запитання, чому президент Володимир Зеленський не відмовиться від “Мінська”, якщо його не можна виконати, Резніков відповів:

“Відмовлятися від “Мінська” в односторонньому порядку – це є самогубством. Тому що є політико-дипломатичні домовленості чотирьох країн: Німеччини, Франції, України і Росії. На сьогоднішній день лідери “нормандського формату” зустрілися минулого року 9 грудня в Парижі і домовилися про певні речі, які можна виконати, продемонструвавши, що “Мінськ” може жити”.

Віцепрем’єр зазначив, що з часу зустрічі в Парижі на Донбасі були вжиті заходи щодо мирного врегулювання:

“Розведення в трьох місцях відбулося; продовження декількох етапів звільнення утримуваних осіб відбулося; відкриття двох нових КПВВ, які носять гуманітарний характер, 10 листопада ми будемо готові відкрити одночасно паралельно в Золотому і в Щасті два нових КПВВ; режим припинення вогню; знаходження і обговорення нових локацій по гуманітарному розмінуванню”.

За його словами, майже по всіх пунктах Парижу іде виконання Мінських угод.

“Якщо у Росії залишиться політична воля на те, що вони насправді готові вийти з Донбасу, “Мінськ” можна виконати. Немає жодної проблеми сісти на рівні лідерів “нормандського формату” і переглянути “Мінськ” – чесно сказати: тут він працює, тут може спрацювати, тут ніколи не спрацює, давайте в спокійному режимі перепишемо”, – заявив міністр.

Віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков також заявив, що Мінські угоди неможливо виконати на 100%.