ціни продукти

Військова частина 1471 Державної прикордонної служби 26 березня акцептувала пропозиції на постачання риби та м’яса на 25,54 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель», передає Корупція.інфо


Постачальником 206 тонн замороженої яловичини на 14,29 млн грн. обрано ТОВ «Заготівельник» Віктора Мороза. М’ясо акцептовано по 69 грн./кг, хоча на переговорну процедуру «Заготівельник» виходив з пропозицією на 10% вищою. Але навіть після зниження ціни вона залишилась вищою від ринкових гуртових цін і стала дорівнювати роздрібним.

ТОВ «Смілапостач» Галини Жученко обрано постачальником 150 тонн замороженої риби на 11,25 млн грн. Акцептована ціна 75 грн./кг теж є нижчою приблизно на 5% від першої пропозиції фірми на переговорній процедурі. Наразі прикордонники не оприлюднили яку саме рибу закуповують, але у попередні роки замовляли хек та сайду. Ринкові гуртові ціни на ці види риби нині є нижчими від акцептованих.

В обох випадках зниження ціни відбулось наступного дня після затримання керівників Державної служби надзвичайних ситуацій безпосередньо під час засідання уряду. Їх звинуватили закупівлі палива на тендерах по завищеним цінам.

Нагадаємо, фірма «Смілапостач» є регулярним постачальником прикордонників. У останні роки представником фірми на тендерах виступає В’ячеслав Макаров. Раніше він служив начальником продовольчого відділу Управління тилового забезпечення Департаменту забезпечення прикордонної служби у званні полковника. У 2012 році його було затримано за одержання хабарів за сприяння фірмам – постачальникам військової частини 1471 та в подальшому умовно засуджено за «шахрайство». Безпосереднім керівником Макарова на той час був генерал-лейтенант Олег Лайнтвойт, затриманий за хабарництво під час тендерів військової частини 1471.

Вищим керівником Макарова був тоді генерал-лейтенант Олександр Ліщинський, помешкання якого у листопаді 2014 року обшукували по справі хабарника-армійця Олександра Зражевського, якого нещодавно звільнив з-під арешту суддя Макуха. // НАШІ ГРОШІ