Біглий народний депутат Олександр Онищенко заявив, що платив Ігорю Кононенку по 2000 грн за кожну тисячу кубометрів газу, поставленого на державні підприємства. Про це повідомляє Корупція.Інфо

Видання повідомляє, що Онищенко показав журналістам смартфонівську переписку з Кононенком щодо поставок газу на «Центренерго». Безпосередньо текст переписки оприлюднив народний депутат Сергій Лещенко у ефірі «Шустер LIVE»:

«- Привет. Инфо по Центрэнерго (газ) на 30.06. Поставлено 3 814 000 м куб на общую сумму 54 389 000. Когда можно будет закрыться?

– Завтра я буду.»

sms-onishhenka-300x178

Олександр Онищенко нині переховується у Лондоні. Він є підозрюваним по справі щодо розкрадань у системі «Укргазвидобування». У тому числі в справі згадується фірма «Газтранспроект», яка у 2015 році була обрана постачальником газу для «Центренерго» без відкритих торгів. У той період бізнес-партнер президента Ігор Коненко вже став народним депутатом від «Блоку Петра Порошенка».

«Центренерго» у березні 2015 року уклало угоду з «Газтранспроектом» на суму 194,63 млн грн. Було замовлено 19 млн кубометрів газу по 10 244 грн. за тисячу кубометрів з постачанням впродовж року. Це майже вдвічі дорожче від граничної ціни газу для промисловості, встановленої НКРЕКП на літо 2015 року – 6 600 грн.

gaz-tsentrenergo-640x192

Таким чином вказані Онищенком 2000 грн становлять близько 20% від закупівельної ціни «Центренерго».

Засновником і директором ТОВ «Газтранспроект» був Юрій Смаглюк. За даними НАБУ, Онищенко залучив його до злочинної діяльності.

«Смаглюку Ю.М. передбачалось виконувати роль фактичного директора суб’єкта господарювання, створеного з метою прикриття незаконної діяльності та стати формальним переможцем аукціонів з продажу природного газу, видобутого за договорами про спільну діяльність, а також використовуючи надані йому повноваження керівника підприємства, проводити подальшу реалізацію природного газу промисловим споживачам України за ринковими цінами», – йдеться у поданні на арешт Онищенка, підписаному головою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким.

Повідомлялось, що фірми Онищенка викупали газ на фіктивних аукціонах по 2400 гривень за тисячу кубометрів, а потім перепродувало по ринковій ціні 6 900 грн.

За даними «ЛІГАБізнесІнформ», фірма «Газтранспроект» також вела справи з Одеським припортовим заводом. Було оприлюднено проект угоди між фірмою та ОПЗ на поставку газу на державний завод по давальницькій схемі. Вона передбачає, що у другому півріччі 2015 року майже вся робота ОПЗ мала вестись на газі «Газтранспроекту», і саме цій фірмі мала належати вся отримана з цього газу продукція – аміак та карбамід.

За даними «Ліги», «Газтранспроект» тримало рахунки у «Діамантбанку» Давида Жванії. Бізнес-партнер Жванії Сергій Перелома торік став замголови правління «Нафтогазу України», а цього року очолив наглядову раду Одеського припортового заводу. Після цього у СМІ і зявився проект угоди ОПЗ і «Газтранспроекту». Проти Переломи було порушено справу.

У березні 2016 року по «Газтранспроекту» було порушено справу про банкрутство. Фірму переписали на Андрія Рассихіна з непідконтрольної Україні Горлівки.