Карантин в Україні продовжать до 22 червня. У той же час, він буде істотно ослаблений. Але якщо кількість випадків коронавірусу буде стрімко падати, то, можливо, обмежувальні заходи взагалі скасують.

Про це заявив головний санітарний лікар України, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко в ефірі телеканалу “1+1”.

“Ми не розуміємо, як буде вести себе вірус влітку в наших умовах. Тому питання в тому, що ми до 22 червня будемо продовжувати карантин, але він буде адаптивний з пом’якшувальними заходами, але все буде залежати від епідситуації. Можливо, буде стрімке зниження випадків і карантин ми скасуємо”, – заявив він.

Нагадаємо, очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що карантин в Україні буде і надалі послаблюватися тільки в разі стабільності трьох основних критеріїв.

Йдеться про захворюваність за останні 7 днів на 100 тис. населення, заповненість ліжок в лікарнях, які лікують коронавірус (не повинна перевищувати 50%) і кількість тестувань, що проводяться в кожному регіоні.

Також він зазначив, що якщо показники певних регіонів будуть відповідати нормі, то там можна буде переходити на наступний рівень послаблення за таким графіком: 22 травня, 1 червня, 10 червня і 21 червня.