Президент Володимир Зеленський затвердив зміни у персональному складі Ради національної безпеки і оборони.

Зеленський ввів до персонального складу РНБО попередньо призначеного секретаря – Олексія Данілова та голову Служби зовнішньої розвідки Валерія Євдокимова.

Також президент затвердив у персональному складі Ради національної безпеки і оборони першого заступника голови Служби безпеки – начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю ЦУ СБУ Владислава Бухарєва.

Ще одним пунктом зі складу Ради національної безпеки і оборони виведено звільненого раніше з посади секретаря РНБО Олександра Данилюка.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у рамках пресмарафону з журналістами на Kyiv Food Market розповів, чому пішов у відставку секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Данилюк.

За словами глави держави, причина криється не в конфлікті навколо ПриватБанку, як розповідав сам Данилюк, а в його розбіжностях з головою Офісу президента Андрієм Богданом і бажанням займати посаду премʼєр-міністра. Зеленський додав, що не дозволить себе шантажувати заявами про відставку.

«Він написав заяву про звільнення своєю рукою. Я не коментував якісь висловлювання пана Данилюка, тому що він — людина, яка була в моїй команді. У мене є принципи і стовідсоткове, прозоре розуміння, чому він пішов. Я не хочу коментувати людей, які були в моїй команді, це дуже неетично і неправильно. Але заяву він написав — перед Сполученими Штатами [поїздкою президента в США] і [ще] багато разів ми говорили, що він може написати цю заяву. Тобто це не вперше. Він написав, але пан Данилюк прекрасно знає, що я з повагою до нього ставився, і [ще] багато речей, про які просто не хочу говорити, і напевно він очікував від мене, що я не підпишу його заяву, але я чесно сказав: «Дивись, є в команді непорозуміння, твоє бачення — воно твоє особисте. Але мене, чесно, дістала гра, що ви пишете заяви, а потім я їх не підписую, тому що хочу, щоб ми працювали разом. Ти вибач, він наступив тобі на ногу, а там щось не те сказав… ну ми ж дорослі хлопці», — розповів Зеленський.

Президент додав, що попередив своїх співробітників про наслідки написання таких заяв:

«Тому я і сказав: “Якщо ви мені будете писати заяви, — я їх попередив, починаючи з пана Данилюка, — шантажу не буде, я буду їх підписувати і буду звільняти людей”»