Україна отримає вакцину виробництва китайської компанії Sinovac Biotech упродовж 30 днів після реєстрації.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час пресбрифінгу в Києві в четвер.

“Завдяки постачанню вакцини від компанії Sinovac Biotech ми отримаємо 1,913 млн доз вакцини від коронавірусної хвороби. Під час першого постачання в Україну прибуде 700 тис. доз, їх ми отримаємо впродовж 30 днів після реєстрації вакцини або в країні-виробнику, або в інших країнах (США, Велика Британія, ЄС, Бразилія та ін.)”, – сказав він.

“Компанія має 7 січня оприлюднити результати клінічних досліджень у Бразилії. Передбачено, що вакцина повинна мати ефективність щонайменше 70%. Переговори з виробником тривали з вересня 2020 року. Договір підписало українське фармпідприємство “Лекхім”, – додав міністр.

За словами Степанова, третю фазу клінічних випробувань провели у Бразилії (13,06 тис. добровольців), в Індонезії (1,6 тис. пацієнтів) і Туреччині (1,325 тис.). Ефективність в Індонезії становить 97%, у Туреччині – 91%. За рекомендацією FDA, ефективність вакцин проти COVID-19 має перевищувати 50%.

Міністр додав, що всі вакцини, які закуповуються держкоштом, будуть безкоштовними для всіх громадян України.

Окрім цього, глава Мінохорони здоров’я додав, що відомство перебуває на фінальній стадії підписання договорів з іншими компаніями-виробниками вакцин, а також має намір збільшити кількість вакцин, які постачають в Україну в рамках ініціативи COVAX.

Нагадаємо, Україна збирається закупити 1,9 млн доз китайської вакцини проти COVID-19.