Цей день в історії, 14 травня 2014 року, вже охрестили різними іменами: Трагедія в Одесі, Одеська трагедія, протистояння в Одесі та ін. У будь-якому випадку цей день омили кров’ю.

Події в Одесі 2-го травня – бійка розпочалась між проукраїнсько налаштованими громадянами, ультрас футбольних клубів «Чорноморець» та «Металіст» з однієї сторони та проросійськими сепаратистськи налаштованими активістами з іншої. Розпочалась сутичка у центрі міста, а згодом переросла у витіснення сепаратистів на їх місце дислокації, Куликове поле. На якому і було найбільше жертв, через підпал Будинку профспілок.

Після такого кривавого завершення в Україні почали снувати різні думки щодо того, хто ж підпалив Будинок. Розділились думки і щодо того чи добре, що деякі сепаратисти загинули, чи має так Україна показувати свою міць. На Україні оголосили жалобу, і зараз всі з сумом згадують події цього дня.

Проте зважаючи на розвиток подій у Криму та на сході України, тепер більш згадані події у ЗМІ саме трагедії на цих територіях. Ніхто не говорить про те, хто винен, хто вчинив підпал, чому так сталось… Точніше ніхто не продовжує це з’ясовувати. У той час, російська пропаганда встигає усюди. Довгі руки «російського Великого брата» творять свою версію подій того дня. І не просто виміщають статті чи сюжети у своїх ЗМІ. Вони підійшли до цього «вишукано». Фотовиставки по цілому світі. Картини, які там демонструють не можуть не викликати співчуття і, зрозуміло, ненависть до того, хто зробив це. А на таких пропагандистських виставках винуватцем є хто? Правильно! Українські ультраси коріння, яких сягає ще С. Банедри. Зрозуміло ніхто не заглядає в історію і не розуміє ким була ця людина. Негативний герой – це основний персонаж, який має бути у казках. І що ж, стиль цього жанру витримано.

1 2 3 4 5 6

 

Пропаганда діє. Але маємо розуміти, що пропаганда має підступну сторону – її може використати будь-хто. На жаль, ця істина дуже важко осягається нашими засобами. Виставки за кордоном про події цього дня «російського Великого брата» продовжуються, люди жахаються страшними ультрасами України. А наша пропаганда зайнята іншими темами. Варто пам’ятати підступність вірусу П. і розуміти, що протидія необхідна постійно та у різних видах.

 

Автор: Yavkubi