Усі школи Бєлгородської області евакуйовані через повідомлення про мінування, повідомив мер Білгорода.

О 7:32 сьогодні на електронну пошту Центру освіти №15 “Промінь” надійшло повідомлення про замінування всіх шкіл міста та області. Спецслужби проводять перевірку будівель, учні та персонал переводять у безпечне місце.

«Прошу вас усіх зберігати спокій. Ми розуміємо, що це є частина інформаційного тиску на регіон. За бажанням батьків сьогодні можна відправити дітей додому», – повідомив мер міста Антон Іванов.

Окрім того, колишній радник МВС України у своєму Telegram – каналі прокоментував ситуацію:

Пам’ятається, що в Україні перед війною путінські диверсанти також “мінували” школи. Подобається, росіяни?

У середу, 6 квітня, рано-вранці евакуювали кілька білгородських шкіл. Відомо мінімум про евакуацію 4-ї, 7-ї, 11-ї, 44-ї, 48-ї шкіл, 9-го ліцею, 22-ї гімназії Білгорода. Також аналогічні повідомлення про небезпеку надійшли до шкіл інших білгородських муніципалітетів. Редакції «Ліхтаря» відомо про евакуації в Яковлівському та Грайворонському горокругах.

Схоже, що це чергова серія анонімних масових «мінувань», які періодично відбуваються в області за останні місяці. У кожному разі силовики перевіряють повідомлення і після того, як переконуються, що вони не підтвердилися, дозволяють людям повернутися до навчання та роботи.

Окрім того, у російському місті Бєлгороді, розташованому за 40 км від кордону з Україною, через міфи російської пропаганди про “американські біологічні лабораторії”, де заражають птахів, місцеві жителі масово травлять голубів.

Відповідне відео, зняте жителем, з’явилося у соцмережах у вівторок, 5 квітня.

На знятих кадрах автор відео демонструє купки мертвих птахів, що лежать прямо на вулиці, і скаржиться, що з цим неподобством “треба щось робити”.

Раніше російське видання “Фонтанка” опублікувало повідомлення на під’їзді одного житлового будинку цього російського міста, в якому йшлося про “36 лабораторій США”, в яких “вже понад 30 років заражають птахів та гризунів хворобами (чуми, холери та ін.), призначеними для нас”. Оголошення містило заклик не залучати голубів булками та остерігатися зарази.

Нагадаємо, у Білгородській області поряд із містом Шебекіне росіяни активно риють окопи. Влада стверджує, що такі заходи необхідні для перестрахування.