Ескалація військового конфлікту у лінії розмежування на Донбасі вже не перший тиждень перебуває на слуху у більшості українців. На думку очільника української делегації в ТКГ з питань Донбасу Леоніда Кравчука, є кілька причин для активізації російських бойовиків. Точку зору політика повідомляють “Факти”.

Як стверджує Кравчук, весь цивілізований світ нарешті зрозумів, що чекати миру від РФ і президента Путіна не має сенсу. Ще за президента Дональда Трампа багато американців, впевнений політик, були впевнені — Росія піде на демократичні зміни в країні. Втім, тривале очікування продемонструвало помилковість таких очікувань.

Екс-президент України говорить, що Росію катастрофічно не влаштовує нинішня позиція Штатів. Це і особиста позиція Джозефа Байдена, і безліч економічних санкцій, які посилилися в останні місяці, й інші обмеження. За словами Леоніда Кравчука, російська агресія в Україні посунула РФ із позиції лідируючих світових держав.

Важливим моментом, вважає Кравчук, є і те, що Америка обіцяє глобальну підтримку українцям. Це не може не дратувати російський уряд.

Також представники багатьох європейських країн підтримали створення Кримської платформи — міжнародного механізму для деокупації півострова Крим. Леонід Кравчук наголошує, що РФ реагує на подібне вельми агресивно — типу АРК є російською територією, і будь-яке зазіхання на неї незаконні. При цьому Росія більше не здатна, як раніше, впливати на світову політику, щоб домогтися бажаного.

Крім цього впливає на події і згасаюча російська економіка, впевнений Кравчук. Через світові санкції Росія втрачає мільярди доларів, що змушує їх уряд “показувати зуби”. Леонід Кравчук порівнює РФ із ведмедем, загнаним у кут. Начебто у безвихідній ситуації звір стає небезпечним. Водночас політик упевнений: все, на що зараз здатний Путін — це робити гучні заяви. Якісь дії, що підкріплюють слова, також можуть відбутися, але Кравчук не вважає, це Росія піде на це.

До слова, дипломатична робота Тристоронньої контактної групи з питань Донбасу тимчасово перебуває в тупику. Причина — у відмові України продовжити переговори на білоруській території. РФ, у свою чергу, відмовилася від перенесення зустрічей до інших країн. Як із цим можуть бути пов’язані представники так званих “ЛДНР”, розповів керівник вітчизняної делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

На думку політика, запропонована ним раніше зміна Білорусі на Польщу є досить умовною. З таким самим успіхом ТКГ могла б “переїхати” до Фінляндії або Швейцарію. Однак жоден із цих варіантів, підкреслює Кравчук, не влаштує РФ. І в першу чергу тому, що це ускладнить “проштовхування” прямого діалогу України і так званих “ДНР” та “ЛНР”.

Як пояснює Леонід Кравчук, представники ОРДЛО просто не зможуть потрапити ні в одну із європейських країн. Все тому, що вони не є громадянами жодної з офіційно визнаних держав. Більш того, політик наполягає на тому, що якщо бойовики “республік” ідентифікують себе, як російські громадяни, то нехай Росія з ними і розбирається. Українська ж держава, за словами Кравчука, “таких громадян не знає”.

В цілому ж, стверджує глава нашої делегації, позиція РФ — досить ясна. Адже російська сторона вже неодноразово намагалася себе показати, як “посередника”, а не сторону військового конфлікту на Донбасі. Леонід Кравчук називає таку поведінку абсурдом, адже подібних повноважень — нібито допомогти українцям з конфліктом — Росії ніхто не надавав.

Також глава нашої делегації додав, що на сьогодні не може точно сказати, в якій би країні могли відновитися “фізичні”, а не віртуальні переговори ТКГ. Для цього необхідно провести ряд консультацій, щоб дізнатися, хто з міжнародних партнерів України здатний підтримати таке рішення.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.