Глава МВС Арсен Аваков несподівано запевнив, що на даному етапі для боротьби з епідемією вірусу не потрібне запровадження надзвичайного стану. Українці і справді не очікували таке почути, адже сам Аваков дуже активно виступав за впровадження НС.

Схоже на те, що президент Зеленський зміг взяти ситуацію під свій контроль.

Про це він сказав у коментарі “Українській правді”.

За словами міністра, зараз для зупинки поширення вірусу потрібен загальний карантин.

“Для забезпечення карантину нам цілком досить оголошення режиму надзвичайної ситуації, який зараз діє в Києві і інших містах…Надзвичайний стан зараз не потрібен. Він передбачає обмеження конституційних прав. Для боротьби з вірусом нам це ні до чого. Його запровадження може бути тільки крайнім заходом”, – заявив міністр.

“Робити заяви та виступати з такими пропозиціями – все це не справа Авакова. Зараз дуже багато говорять, що Аваков підміняє собою міністерство охорони здоров’я і уряд в цілому.

Очевидно, що Аваков зараз заповнює якийсь вакуум влади і це недобре. Це тривожно в тому сенсі, що Аваков веде нас в зону ризику, пов’язану з диктатурою. Влада, звичайно, повинна вживати жорстких заходів, але тут тонка грань між управлінськими рішеннями і встановленням диктаторського режиму. І в підсумку як би ми не вийшли з карантину і виявили, що у нас не Зеленський рятівник нації, а Аваков, якого люди не вибирали…, – цікаво підмітила цю ситуацію психолог СВІТЛАНА ЧУНІХІНА.

Відзначимо, що в Офісі глави держави Володимира Зеленського нарешті пояснили громадянам, чому в Україні не можуть ввести надзвичайний стан у зв’язку із поширенням пандемії.

З коментарем виступила заступниця очільника Офісу президента Юлія Ковалів в ефірі одного з українських телеканалів — вона підкреслила, що наразі Кабінет міністрів не готовий зупинити більшу частину економіки нашої держави.

“Коли ми говоримо про надзвичайний стан, 70% нашої експортної виручки — аграрії і металурги. Чи можна їх зупинити? Звісно, ні! Чи можна зупинити критичну інфраструктуру? Ні! Ми не можемо зупинити аграрний сектор.

Це означає, що не можемо зупинити постачальників насіння, техніки, палива, добрив. Якщо йти за такою логікою, зрозуміємо, що ми не можемо зупинити більшу частину економіки. Адже не може працювати металургійний завод без коксу, без транспорту. Ми не можемо порвати в один момент усі ланцюжки, які працюють”, — наголосила Юлія Ковалів.

Варто звернути увагу на те, що заступниця Андрія Єрмака не виключила, що динаміка поширення вірусу в нашій країні може змінитися за лічені дні.

“На сьогодні, з тією динамікою із вірусом, підстав введення надзвичайного стану немає. Звісно, ситуація може змінитися. На сьогодні динаміка буде видна протягом наступних кількох днів або, можливо, тижня”, — підкреслила представниця Офісу президента.