Президент України Володимир Зеленський на думку на думку генерального прокурора Ірини Венедіктової – перший в Україні очільник держави, який “не зводить рахунки” з своїми опонентами, та не прикриває людей, зі свого оточення. Генпрокурор зазначила, що саме через це він не причетний до проваджень відкритих проти екс-президента Петра Порошенка.

Про це генеральний прокурор Ірина Венедіктова розповіла в ефірі одного із телеканалів.

“Президент Зеленський, мабуть, перший президент, який не відкриває справи проти своїх ворогів і не закриває проти друзів. Не фальсифікує. Тобто, мені здається, що пан Порошенко має розуміти, що він такий же, як і інші пани. І тут точно не йдеться про політичні переслідування. Тому що багато справ було відкрито виключно за рішенням судів. Будемо дивитися, як будуть ці справи розслідуватися. У нас різні органи слідства (працюють — ред.) щодо пана Порошенка. І ДБР розслідує, і НАБУ розслідує”, – зазначила Генпрокурор.

Додамо, що 2 листопада слідчі Державного бюро розслідувань звернулися за міжнародною правовою допомогою для розслідування провадження відносно п’ятого Президента України Петра Порошенка.

Нагадаємо, адвокат Порошенка Ілля Новіков повідомив, що Служба безпеки України порушила проти п’ятого президента України, народного депутата Петра Порошенка 15 нових справ.

Також варто зазначити, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова запропонувала ухвалити закон, який унеможливить звільнення генпрокурора в Україні Верховною Радою.

“У мене є гарна ідея … законопроекту. У нас дійсно повинен бути незалежний генеральний прокурор. Президент повинен винести кандидатуру в зал (Верховної Ради – ІФ), а парламент повинен підтримати цю кандидатуру, а зняти з політичних мотивів не може. Можемо взяти як аналогію керівника НАБУ і керівника САП “, – сказала вона в четвер увечері в ефірі програми” ВІП з Наталією Мосейчук “на телеканалі” 1 + 1 “.

При цьому Венедіктова підкреслила: “Коли у генпрокурора є гарантії професійних свобод, він може робити все, що завгодно”.

Разом з тим генпрокурор запевнила: “хочу сказати, що цим законопроектом я не себе буду цементувати, а вже наступного генерального прокурора. Думаю, що в принципі така ідея може бути підтримана”.