Уся українська політика зав'язана на олігархах, яким не вигідно, щоб українці були багатими. Про це сказав лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

"В Україні склалася олігархічна система. Її верхівка – це найвища влада в особі президента, парламенту, уряду, судів. Вони повністю зав'язані на олігархах… Фракції, політики є служками олігархів. Олігархи їх підтримували, вкладали у них гроші, коли вони йшли на вибори. Своїх контрольованих людей впихали у списки, давали на мажоритарні округи.

Тепер ці політичні сили або політики повинні своїм господарям віддавати. Віддають вони ухваленням лоббістських законів або неухваленням важливих для України законів, наприклад, необхідних для укріплення національної ідентичності чи розвитку середнього класу.

Популярне: В Україні змінять пенсійні правила: що потрібно знати кожному

Олігарх – це представник крупного капіталу. Він не зацікавлений, щоб в Україні розвивався середній клас. Олігарху важливо, щоб було так, як є. Є вони, 4 відсотки середнього класу, решта – люди за межею бідності. Останніх легко купувати, ними легко маніпулювати. У такій державі легко проводити вибори. Активніші втікають в іншу країну і голосувати не будуть.

А тут залишається чудовий грунт. Вкравши у нього мільйон можна показати цукерочку і людина буде вдячна тому олігархові. Люди отримують по 3 тисячі зарплати, пенсії. Коли їм пропонують таку саму винагороду – приблизно стільки коштує підкуп членів комісій, то навіть не можу їх засуджувати", – сказав Тягнибок.

Зазначимо, що Всеукраїнське об'єднання "Свобода" буде брати участь у президентських і парламентських виборах 2019 року, а також у місцевих в 2020-му.

"Давним-давно "Свобода" задекларувала: у всіх виборах в Україні братиме участь. Чи це будуть строкові вибори, чи дострокові, парламентські, президентські, місцеві.

Формат участі і кандидатів політсила буде визначати пізніше.

"Зараз стратегічно важливо зберегти координацію з націоналістичними силами. Було б правильно, якби націоналісти виставили єдиного кандидата в президенти. Якщо буде старий закон, щоб єдиним списком узгоджених кандидатів ішли по мажоритарних округах у парламент. Уже потім скоординували свої дії і висували команди до місцевих органів влади", – наголосив Тягнибок.