Головна причина можливої заборони залізничного сполучення з Росією – мінімізація терористичних загроз, заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

"Логіка дуже проста. По-перше, якщо ви забули, я нагадаю: у нас іде війна з РФ. Наші люди гинуть на фронті. По-друге, українські громадяни, які перебувають на території РФ, постійно знаходяться під загрозою арешту або будь-яких маніпуляцій з боку правоохоронних органів РФ. Це відбувалося не раз", – повідомив Омелян. 

Популярне: В Україні змінять пенсійні правила: що потрібно знати кожному

"У державі в достатньо великій кількості створюються нові робочі місця. Протягом двох років у Центральній і Західній Україні було відкрито приблизно 100 заводів. У Львівській, Вінницькій областях… У будь-якому разі, якщо людина вирішила працювати за кордоном, це її вибір. Набагато безпечніше і краще по грошах працювати у країнах Європейського союзу, ніж у Росії", – продовжив Омелян.

 Інтерв'юер запитав: "Яка користь бюджету України від заборони залізничного сполучення з РФ?" "По-перше, ми мінімізуємо ризик терористичних загроз. 

Те саме, що було з авіацією", – відповів міністр. 

"Але ж автомобільні переходи залишаються", – продовжив ведучий. "Це наступний крок. Ми повинні посилювати контроль за українсько-російським кордоном", – заявив Омелян. На запитання, як бути з поїздками українців до родичів у Росію, міністр відповів: "Думаю, ми знайдемо рішення". "Це одна з умов комплексу заходів проти РФ, із якою ми перебуваємо в стані війни. 

Після того, як це рішення підтримає уряд, ми зможемо прокоментувати кожне з них… Тяжко уявляю ситуацію, коли б під час війни Радянського Союзу з Німеччиною їздили б до родичів", – продовжив Омелян. Відповідаючи на запитання, чи скоротяться доходи "Укрзалізниці" після заборони сполучення з Москвою, міністр сказав: "У структурі доходів "Укрзалізниці" доходи від цього потягу [Москва – Львів] абсолютно малі. 

Щодо ситуації з потягами, які йдуть з України у РФ (їх приблизно 22, різних формувань і комплектності), стоїть питання безпеки наших громадян, а не бізнес-прибутків". Він підкреслив, що скасування залізничного сполучення з Москвою – політичне рішення. "Ми цього не приховуємо… Вважаю, що в стані війни їздити в країну-агресор – неприпустимо", – резюмував Омелян.