У 2019 році другий (накопичувальний) рівень пенсійної системи вводитися не буде, проте погоджений з Кабміном законопроект ще з весни готовий до внесення до ради.

Про це повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Під час підсумкової прес-конференції за результатами роботи 2018 року в суботу в Києві Рева нагадав, що законопроект про накопичувальну систему було узгоджено і схвалено профільним комітетом Верховної Ради ще навесні поточного року, але після цього так і не був внесений на розгляд в зал парламенту.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Ніяких перешкод з боку уряду для розгляду цього законопроекту немає", – додав Рева.

У той же час, міністр відзначив, що пізніше ця тема стала предметом переговорів з Міжнародним валютним фондом. "І вони нам поставили питання: за рік ви не розглянули у Верховній Раді цей закон (про накопичувальну систему), і якщо зараз ви будете в пожежному порядку його вводити, це може розбалансувати вашу фінансову систему", – розповів він.

"Тому було прийнято рішення поки цей процес відкласти", – пояснив міністр. У той же час, Рева додав, що законодавчо не визначено, на який період переноситься введення накопичувальної пенсійної системи.

Як повідомлялося, на початку березня парламентський комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект №6677 про запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Законопроект, автором якого є група народних депутатів з різних фракцій, пропонує ввести децентралізовану накопичувальну систему через недержавні пенсійні фонди. Згідно йому, частина обов'язкових внесків до пенсійної системи повинна накопичуватися на пенсійних рахунках громадян, які платять такі внески. Ці кошти будуть інвестуватися в економіку України для отримання інвестиційного доходу і захисту їх від інфляційних процесів.

Пізніше Рева повідомив, що схвалений комітетом законопроект про накопичувальну пенсійну систему може бути прийнятий за основу та доопрацьований.

В кінці грудня, стало відомо, що Україна на період дії програми stand-by співпраці з МВФ припинить введення другого (накопичувального) рівня пенсійної системи.