Юрист Андрій Портнов заявив, що в п’ятницю, 23 серпня, має намір звернутися до Державного бюро розслідувань із заявою проти колишнього голови Верховної Ради Андрія Парубія, звинувативши його в організації масових заворушень і здійсненні терористичного акту 2 травня 2014 року в Одесі.

Про це він повідомив в своєму телеграм-каналі ввечері в четвер.

“Щоб дати процесуальний старт вивченню всіх обставин цієї трагедії і ролі організаторів масових заворушень і вбивств в Одесі, завтра звертаюся до Державного бюро розслідувань із заявою про скоєння А.Парубієм злочинів, передбачених ч.2 ст. 294, ч.2 ст. 258, ст. 263 КК України – організації масових заворушень, які заподіяли загибель людей, здійсненні терористичного акту – застосування зброї, вибухів і підпалів для залякування населення, політичних та інших цілей і незаконне носіння, зберігання, придбання і передачу вогнепальної зброї без спеціального дозволу “, – написав він.

Також він зазначив, що в рамках даної справи необхідно отримати санкції на всі телефонні комунікації Парубія в той час і вивчити мету його прибуття до Одеси, а також його наради з оперативним військовим командуванням, силовиками, прикордонниками і чиновниками обласної адміністрації.“Необхідно проаналізувати публічні висловлювання його тодішніх спільників про постачання зброї, бронежилетів і готовності відкривати вогонь. Необхідно також розслідувати обставини систематичної неявки Парубія на засідання парламентської ТСК, створеної для вивчення цієї трагедії і ненадання на її вимогу документів”, – пише Портнов.

За його словами, ця заява – на десятки років зможе викорінити систему, при якій чиновник може здійснювати вбивства, насильство, грабунки і мародерство без відповідальності за скоєне.

“Залучення організаторів цих вбивств до суду буде уроком для всіх майбутніх поколінь. Сьогодні Парубій вже не може впливати на слідство, тому потрібно з потрохами вивернути його навиворіт”, – підсумував юрист.

Нагадаємо, 2 травня 2014 року в одеському Будинку профспілок в ході провокацій, які спричинили за собою безлади і пожежу, загинули 49 людей. Близько 200 осіб були поранені. Крапку в розслідуванні так і не поставили.