Українським парламентарям радять «зменшити апетити» відносно однієї з форм їх роботи, передає Корупція.Інфо

Про це заявив глава комітету виборців України Олексій Кошель.

«Український парламент занадто багато відпочиває. У нас є неформальні канікули – близько місяця. Є великодні канікули – теж місяць, коли парламент фактично перебуває у форматі роботи з виборцями, але для більшості депутатського корпусу, це час для відпочинку», – зазначив він.

Більше того, Кошель уточнив, що така ситуація є неприпустимою, оскільки показники ефективності Верховної Ради і є «далекими від ідеальних».

«Враховуючи низький показник ефективності українського парламенту, потрібно зменшити апетити щодо відпочинку», – підкреслив він.

Слід уточнити, що за весь травневий період, 15 парламентарів не проголосували ні одного разу. Ще 71 нардеп пропустив 90% голосувань у Раді. Всього в травні відбулося 12 пленарних тижнів, на яких пройшли 462 голосування.

Нагадаємо, з початку 2017 року із зарплати нардепів за пропуски засідань Верховної Ради було отримано 1,7 млн гривень. Про це повідомили в Комітеті виборців України.

Популярне: Тривалі вихідні і зростання тарифів: Що готують для українців вже з 1 червня

Так, за інформацією організації, «в результаті нарахування заробітної плати тільки за фактично відпрацьовані дні за перший квартал 2017 року утворилася економія коштів, передбачених на виплату заробітної плати народним депутатам України, в сумі 1748,7 тисяч гривень».

За даними дослідження комітету, лише 10% (41 з 423) депутатів відвідали всі засідання парламенту в цьому році. Інші ж народні обранці пропустили одне або кілька засідань парламенту, а відповідно, вони не отримали частину зарплати. Слід зазначити, що деякі депутати не з’являлися в парламенті протягом декількох місяців.