Конгрес США, на чолі з "республіканцями", змусить новообраного президента Дональда Трампа прислухатися до їхніх рішень і не йти на поводу у президента Росії Володимира Путіна.

Про це повідомив політичний експерт Андрій Піонтковський в блозі на "Обозревателе". "Республіканці" підтримали антиросійські санкції адміністрації Барака Обами. Політики сказали, що з їх введенням сильно затягли, а експерти радили оприлюднювати дані про фінансову імперію Путін, передає Корупція.Інфо

Всі чекали реакцію Трамп на санкції, адже він зазвичай описує всі головні події твітами гострого характеру. Але на цей раз він сильно затягував з відповіддю. Кремль з нетерпінням чекав реакції, але вона виявилася зовсім невиразною і обтічною.

Конгресмени сказали, що негайно розглянуть питання про санкції, а якщо Трамп надумає їх скасувати. Крім того вони збираються їх розширити.

Російські пропагандисти намагаються показати всьому світу дружбу Путіна і Трампа. І новообраний президент намагається налагодити відносини з Кремлем.

"Все це тільки з однією метою: щоб домогтися плати за спільну боротьбу з ІДІЛ, Китаєм або навіть марсіанами. Плата – це форма згоди Трампа на так звану Ялту-2, визнавши Україну, Казахстан, Білорусь – зоною впливу Росії ", – пояснив Піонтковський.

Але реакція Конгресу показала, що Трамп буде зважати на їхню думку і буде виконувати лінію "ресубліканцев". Крім того, Україна, за словами експерта вже "не об'єкт поділу впливу між великими державами", а суб'єкт на світовій арені.

Він додав, що українська незалежність залежить не від настрою Трампа і Обами, а готовності самих українців себе захищати.