Україна отримає вакцину світових виробників від коронавірусу в кінці першого – початку другого кварталу 2021 року.

Таку заяву зробив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час години запитань до уряду в п’ятницю, 4 грудня.

“Україна отримає вакцину, близько 8 млн доз по глобальної ініціативи COVAX. До 7 травня у нас підписання відповідних документів. Я думаю, що термін отримання цієї вакцини: кінець першого – початок другого кварталу”, – сказав Степанов.

За словами міністра, МОЗ зараз знаходиться на стадії фіналізації домовленостей зі світовими виробниками вакцин, які пройшли третю стадію клінічних випробувань, зокрема Pfizer, з постачання вакцини в Україну.

“Теж розраховуємо їх отримувати починаючи з другого кварталу наступного року”, – зазначив він.

На вакцинацію від коронавірусу до державного бюджету на 2021 рік необхідно закласти 15,1 млрд гривень. Таку заяву зробив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ході години запитань до уряду в п’ятницю, 4 грудня.

За словами Степанова, ці розрахунки є прозорими. Також він зазначив, що Україна співпрацює з усіма світовими ініціативами. Одна з таких ініціатив – Covax, яка об’єднує 177 країн.

“Згідно з розрахунками і попередніми домовленостями ми отримаємо вакцину у кількості 8 млн доз. Всі закупівлі проводитимуться через державне підприємство” Медичні закупівлі “. Згідно з розрахунками МОЗ, необхідна сума, яка повинна бути закладена в бюджеті на вакцинацію від Covid-19 становить 15,1 млрд гривень. Ці розрахунки прозорі і зрозумілі “, – підкреслив міністр.

Відзначимо, що під час ранкового брифінгу 4 грудня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що медична система країни поки що витримує навантаження від пандемії, тому в МОЗ не планують вводити локдаун по всій Україні до кінця грудня 2020 року. Однак з перших чисел січня глава МОЗ пропонуватиме уряду ввести жорсткий карантин.

“В кінці січня і на початку лютого ми очікуємо пік захворюваності на грип. Це призведе до серйозного навантаження на медичну систему. До цього періоду потрібно підійти з мінімальними цифрами захворюваності COVID-19, зокрема з мінімальною кількістю госпіталізованих”, – сказав Степанов.

Міністр зазначив, що на початку січня життя в країні все одно завмирає, оскільки українці відзначають новорічні свята.

“У школярів канікули, у студентів канікули. І ці речі дозволяють нам зробити жорсткий карантин”, – сказав Степанов.

Також він додав, що тривалість локдауна повинна бути три тижні.

Пізніше, на годині уряду в Раді прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив дані терміни. І заявив, що вирішувати це питання Кабмін буде в найближчу середу, 9 грудня.