Зеркаль, Осмоловський і Гламаздін в «Нафтогазі» боролися тільки за збереження Коболєва на посаді. Під керівництвом топ-менеджерів, які пішли 26 травня, було провалено напрямок протистояння з Газпромом.

Вони, останнім часом, більше займалися збереженням Коболєва в кріслі, ніж боротьбою проти будівництва Північного потоку-2. Про це директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко написав у своєму Facebook.

Він зазначив, що вони робили це за допомогою американських лобістів і піару в Україні – за гроші Нафтогазу, тобто за державні гроші.

“Часто захист Коболєва в кріслі полягав в атаках на уряд. Тобто уряд атакували за рахунок компанії, єдиним акціонером якої є уряд. Кампанія проти уряду на захист Коболєва завадила інтересам України. Критику вирваних з контексту дій уряду щодо звільнення Коболєва і Наглядової ради використовували, зокрема, як виправдання м’якої політики щодо Росії, хоча насправді це пом’якшення сталося задовго до дій уряду “, – пише Омельченко.

На думку експерта, було провалено напрямок протистояння з Газпромом, оскільки після того, як пішов Вітренко і його, начебто, б замінила Лана (Зеркаль), нічого в цьому напрямку крім самопіару не відбувалося. Омельченко підкреслив, що Зеркаль, всупереч поширеній думці, не має відношення до Стокгольмського арбітражу, і займалася в МЗС іншими питаннями.

А Гламаздін »не був ідеологом, головним або єдиним двигуном санкцій США”. Він, як зазначає Омельченко, приєднався до НАК після роботи з Яценюком, коли той пішов з поста прем’єр-міністра, і в той час НАК вже працював в напрямку американських санкцій: “Гламаздін відповідав за зв’язок з американськими лобістами, це була переважно адміністративна робота” .

“Осмоловський неодноразово маніпулював фактами в комунікації Нафтогазу, допомагаючи вводити громадськість в оману щодо справжніх результатів роботи Коболєва”, – резюмував Володимир Омельченко.

Нагадаємо, Олена Зеркаль заявила, що завершила працювати в «Нафтогазі».

«Трудова книжка сьогодні в мене в руках, період роботи в Нафтогазі завершено. Це був рік роботи з чудовою командою, яка працювала в міжнародних арбітражах проти Росії та забезпечувала спротив побудові «Північного потоку-2», – розповіла Зеркаль у фейсбуці.

Вона розповіла, що зусилля команди дозволили стримувати добудову проєкту весь цей час силою власних переконань та професійної роботи як у Вашингтоні, так і в європейських столицях. Санкції стали ключовим чинником збереження транзиту та 3-ох мільярдів доларів доходу від транзиту українською ГТС.

Зеркаль вважає, що ситуація навколо газогону складна, «якщо не критична».

«Але я щиро вірю, що не все втрачено. Щоб добігти цю останню милю боротьби саме зараз необхідним є об’єднання зусиль політиків на чолі з Президентом та професійна і злагоджена робота дипломатичних команд та команд юристів. Всіх, кому небайдужа Україна, яка розвивається європейським шляхом», – додала Зеркаль.