Історія легенди, або як створювався шик Givenchy

Лише деякі бренди можуть похвалитися тим, що змінили хід історії моди, але серед них напевне буде Givenchy. Французький модний дім з’явився в середині минулого століття та з того часу надихає чоловіків і жінок в усьому світі вдягатися витончено, поводитись аристократично та пахнути вишукано. Як почалась історія бренду та хто стоїть за його гучною назвою, розповімо в цій статті.

Народилася зірка

Будинок моди Givenchy був створений Юбером де Живанші. Він народився в сім’ї аристократів, тому змалку був оточений вишуканими манерами, розкішними деталями та естетикою французького шику. Хлопчик увібрав у себе цю атмосферу витонченості та традицій, але водночас у ньому з’явився бунтарський дух, який допоміг передбачити демократизацію розкоші та спрощення моди в майбутньому.

Своє призначення юний Юбер усвідомив ще в 10 років, коли разом з мамою і бабусею потрапив на Всесвітню Паризьку виставку 1937 року. Його неймовірно вразив «Павільйон елегантності» з його розкішним вбранням, дорогоцінними прикрасами та витонченими деталями. Саме цей епізод зародив у душі підлітка пристрасть до моди.

Після роботи помічником і художником ескізів 1952 року Юбер де Живанші спромігся заснувати власний будинок моди та відкрити ательє неподалік від Тріумфальної арки. 25-літній дизайнер горів бажанням ввести моду на міський шик, прості силуети та витончені наряди без надміру деталей, які були б доступні жінкам будь-якого походження та типу фігури.

Незадовго після цього він презентував першу колекцію. Вона складалася з легких спідниць, тонких блуз й оригінальних костюмів з прямими лініями, що були зшиті з недорогої бавовни — єдиної тканини, доступної модельєру-початківцю. Перлиною колекції стала біла блуза з пишними воланами на руках, натхненна знаменитою моделлю Беттіною Ґраціані, яка й представила вбрання. Ця річ настільки сподобалася публіці, що задала новий тренд на волани та стала культовою в історії моди. Не менш позитивними були відгуки преси: журнал Time виділив Живанші чотири сторінки із заголовком «Нове ім’я Парижу», а газета The New York Times розповіла про дебют словами «Народилася зірка».

Доленосні зустрічі

Основою стилю Givenchy стало особисте творче бачення Юбера де Живанші. Утім протягом життя воно змінювалось, удосконалювалось і кристалізувалось під впливом зустрічей з талановитими людьми. Вони допомагали модельєру творити та надихали його на створення революційних моделей.

Одрі Гепберн

«Я так само залежна від Живанші, як американці — від свого психоаналітика», — говорила про дизайнера легендарна Одрі Гепберн. Вони зустрілися 1953 року, коли юна акторка попросила Юбера створити вбрання для її героїні у фільмі «Сабріна». Продуктивна співпраця принесла не лише Оскар за костюми, а й дружбу тривалістю в життя.

Юбер створював для Одрі костюми для фільмів, одягав її на кожен день і ставав знаменитішим з кожним її виходом у світ. Саме маленька чорна сукня, яку вдягла Гепберн у фільмі «Сніданок з Тіффані», принесла йому визнання серед широкого загалу та всесвітнє захоплення.

Крістобаль Баленсіаґа

Того ж доленосного 1953 року Юбер де Живанші зустрівся зі знаменитим іспанським модельєром Крістобалем Баленсіаґою. Досвідчений митець навчив юного француза доводити свої моделі до ідеалу — надавати їм чіткої форми, акцентувати на кольорі, відкидати зайві деталі.

Саме з Крістобалем Юбер консультувався перед початком роботи над колекцією, тож у багатьох моделях Givenchy вчувається почерк великого майстра. Утім Баленсіаґа відповідав взаємним захопленням. Він високо цінував талант юного дизайнера, підтримував його оригінальні ідеї, а після закриття власного модного дому передав найкращих клієнтів колезі.

Парфумерія Givenchy

Мода та одяг — не єдина пристрасть талановитого дизайнера. Так само як з формами та кольорами, він любив експериментувати з нотами ароматів, складаючи їх в елегантні та вишукані композиції. Щоб переконатись у досконалому звучанні парфумів Givenchy, досить лише обрати їх в EVA.

Парфумерна історія модного дому розпочалася з дружби Юбера та Одрі Гепберн. Ця чарівна та невгамовна дівчина надихнула митця на створення його першого аромату L’Interdit. З’явившись на світ 1957 року, композиція завоювала серця багатьох жінок Франції, Європи та Америки своїм свіжим звучанням квітів, зелені й альдегідів. Парфумована вода стала втіленням почерку Givenchy, що поєднує аристократизм, елегантність і простоту водночас.

Щоб підкреслити стиль тогочасних чоловіків, дизайнер представив два чоловічі аромати — Monsieur de Givenchy та Vetiver. Їхнє багатогранне та водночас стримане звучання чудово відобразило стиль самого Юбера, який усе життя поводився та вдягався як істинний джентльмен з аристократичного роду. Зараз колекція ароматів Givenchy налічує близько 250 композицій, серед яких і знамениті Organza чи Ange ou Demon, і приватні, ексклюзивні композиції.

Після відходу Юбера де Живанші від справ, бренд зазнав чималих змін. Він пережив театралізовані дійства Джона Гальяно, експерименти Александра Макквіна та успіх Рікардо Тіші. Але дещо залишилося незмінним — це слава модного дому та його місія нести вишуканість у маси.