Сьогодні стало відомо, що продюсер та шоу-мен Ігор Кондратюк знову зробив різкий випад в сторону влади.

Цього разу він пов’язав відмову багатьох українців вакцинуватися з голосуванням на виборах президента за Володимира Зеленського.

“Було б дуже дивно, якби Володимир Зеленський виявився з першого ж дня свого перебування при владі феноменально талановитим держуправлінцем, державником. Та ще й українським державником. Ми бачили рівень його творчості. Політик з вирішення якихось глобальних соціальних проблем.

Ми не бачили його як волонтера, який заявив би про себе (як той самий Притула). Ми не бачили, що Зеленський переживає через біди України. І чого б він змінився, ставши президентом? Якщо справи будуть йти, як зараз, боюся, ми ще довго розгрібатимемо результати його правління. Журбинка. Наш «мудрий народ» спершу обирає Зеленського, а згодом не хоче вакцинуватися. Це, мабуть, пов’язано. Чи я помиляюся?”, – запитав Кондратюк.

Також він назвав можливий другий президентський термін Володимира Зеленського – найсумнішим сценарієм для України, який доведеться “розгрібати” ще довше.

Така позиція пана Кондратюка стає зрозумілою враховуючи факт того, що він працює на каналі у Порошенка. У зв’язку з чим вже давно показує відверту прихильність п’ятому президенту. Та як наслідок не вперше активно атакує чинну владу. Так ще наприкінці вересня він зареєстрував на сайті Офісу президента петицію з закликом заборонити гастролі російських зірок і дозволити в’їзд тільки тим, хто публічно засудив агресію на Донбасі та окупацію Криму.

Все тому, що продюсер бачить у виступах росіян в Україні “колаборацію з агресором”.

Автор звернення пізніше нагадав, що Верховна Рада близько чотирьох років тому внесла корективи в закон “Про гастрольну діяльність”, а саме в третю статтю. При цьому він зазначив, що її можна трактувати з вигодою для України або проти:

“Там, на мою думку, є абсолютно точна невідповідність гастролерів, яких я назвав, до їх бажання бути дружнім до нашої держави”.

У жовтні петиція продюсера набрала необхідні 25 тисяч голосів українців.

Після чого президент Зеленський на неї відреагував.

Зеленський відповів, що в чинному законодавстві вже передбачено механізми для контролю та обмеження виступів виконавців-громадян РФ. Зокрема, СБУ може заборонити такі виступи, якщо в них беруть участь небезпечні для України росіяни. До того ж, українське законодавство забороняє проводити будь-які масові заходи, де шириться російська пропаганда або виправдовується окупація українських територій Росією.

Також президент зазначив, що, згідно із законом “Про телебачення та радіомовлення”, телеканали не можуть транслювати виступи чи телепрограми за участі людей, які загрожують безпеці України.

Водночас президент направив текст петиції до секретаря РНБО Олексія Данілова, голови СБУ Івана Баканова та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, щоб з’ясувати можливі недоліки в чинному законодавстві та вдосконалити методи контролю та обмеження таких порушень.

“Відповідно до статті 15 Закону України “Про кінематографію” Міністерство культури та інформаційної політики України складає Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці, на підставі звернень Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Статтями 3 та 3-1 Закону України “Про гастрольні заходи в Україні” визначені обмеження при проведенні гастрольних заходів та встановлено особливості організації і проведення гастрольних заходів, учасниками яких є громадяни держави-агресора, зокрема забороняється проведення гастрольного заходу, учасником якого є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці”.