Прокуратура АР Крим повідомила про підозру у порушенні законів та звичаїв війни окупаційним “очільникам” півострова Сергію Аксьонову та Володимиру Константинову.

Їх звинувачують у систематичному та широкомасштабному привласненні публічного майна, що знаходиться на територійї тимчасово окупованого Криму. Про це написали на сторінці прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя у Facebook.

У прокуратурі повідомили про підозри “голові Ради міністрів Республіки Крим” на момент вчинення злочину – Аксьонову та “голові Державної Ради Республіки Крим” – Константинову.

У ході розслідування було встановлено, що ними було ухвалено ряд протизаконних рішень щодо націоналізації державного майна. Відбулося це одразу після окупації. Такії дії є прямим порушенням Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, згідно з якою державі-окупанту заборонено привласнювати майно на окупованій території.

Як наслідок, у власність окупаційного режиму потрапили Державний концерн “Масандра”, “Міжнародний дитячий центр Артек” та державне акціонерне товариство “Чорноморнафтогаз”.

Санкція відповідної ч. 1 ст. 438 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

Нагадаємо, контррозвідка Служби безпеки України затримала активіста “кримської весни”, коли той виїжджав із півострова на материкову Україну. Громадянин сприяв анексії Криму агресорами з Росії.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.