dfvcxzs

Харківська місцева прокуратура № 2 за матеріалами управління Служби безпеки України (СБУ) в Харківській обл. почала кримінальне провадження за фактом підробки технічних документів для ядерної установки (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).

Про це повідомляє прес-служба прокуратури області, передає Корупція.Інфо.

За словами керівника місцевої прокуратури Євгена Жицкого, виявлена підробка звітів про проведення вимірювань і випробувань електричного обладнання для систем безпеки ядерної установки.

Повідомляється, що проект реалізовувався в Харкові на базі одного з національних наукових центрів (ННЦ) в рамках угоди між ННЦ, товариством з обмеженою відповідальністю (ТОВ) та іноземній лабораторією.

Так, для проведення комплексних вимірювань і випробувань електричного обладнання товариство залучило двох суб'єктів господарювання. У своїх технічних звітах ті зазначили, що всі необхідні роботи виконані та обладнання відповідає нормативам.

"Однак встановлено, що співробітники фірм навіть не заходили на територію наукового центру для проведення робіт. Більш того, частину електрообладнання, яке за звітом проходило випробування на території ННЦ, насправді знаходився за його межами перебуває на повірці у метрологів. Таким чином, не проводячи вимірювань і випробувань, суб'єкти господарювання внесли в звіт неправдиві відомості про справність обладнання", – зазначив Жицький.

Відзначається, що у випадку несправності обладнання міг статися ядерний викид.