Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що згідно з чинним законодавством не існує механізму звільнення глави Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив голова Верховної ради Дмитро Разумков.

“Станом на сьогодні, згідно з чинним законодавством, навіть після рішення КСУ немає механізмів відкликання з посади очільника НАБУ. З іншого боку, ми розуміємо, що тоді, коли ухвалювався цей закон, багато експертів говорили, що президент призначає на посаду указом, який суперечить Конституції. Тому необхідно було або вносити зміни до Конституції, а це важкий і тривалий процес, або по-іншому виписувати закони”, – сказав він.

За словами спікера, рішення Конституційного суду можна було передбачити. Тому зараз треба буде змінювати законодавство, приводити його у відповідність до рішення КСУ.

Разумков наголосив, що згідно з чинним законодавством, директор НАБУ може піти з посади лише сам.

“Станом на сьогодні так закон виписаний, що з посади він може піти самостійно, його не можуть примусити це зробити”, – сказав він.

Крім того, спікер парламенту зазначив, що вносити кадрові зміни в Кабінет міністрів, про що напередодні говорив глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, недоцільно через загрозу зриву процесу складання державного бюджету України на фінансовий 2021 рік.

“Станом на сьогодні пропозицій щодо зміни в уряді в порядку денному Ради немає, – ні за конкретно взятим міністрам, ні щодо Кабінету міністрів в цілому. Якщо ми говоримо про загальну заміні Кабінету міністрів, я особисто вважаю, що це недоцільно робити під час бюджетного процесу. якщо ми говоримо про фінансовий блок, також велике питання наскільки це буде можливо з урахуванням того, що якщо там приходять нові люди, як вони зайдуть в цей процес, вони не скажуть “ми на нього не впливали, давайте переробляти все”, і це може зупинити процес формування бюджету на наступний рік. А сьогодні цього, на мій погляд, не можна допустити”, – резюмував Разумков.

Нагадаємо, 28 серпня Конституційний суд України визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро.

У НАБУ тоді прокоментували рішення суду про неконституційність призначення Ситника. Згодом у НАБУ заявили, що що Ситник залишається директором Антикорупційного бюро.