У діях президента Володимира Зеленського немає і не може бути ознак державної зради. Про це, 1 грудня, у програмі “Украина на самом деле” телеканалу “Дом” заявив народний депутат (фракція “Слуга народу”), представник президента України у Конституційному суді України Федір Веніславський.

Так він відреагував на банери з написом “111 стаття. Зе! Готуйся!”, які використовувалися під час акцій протесту у Києві.

Веніславський уточнив, що ст. 111 Кримінального Кодексу України — це звинувачення у державній зраді. Він заявив, що сьогодні звинувачувати президента в держзраді — “це з галузі фантазій тих ініціаторів і тих політичних сил, які про це заявляють”. Це мабуть стосується і Петра Порошенка, який часто робить такі закиди.

“Бо на сьогоднішні після 2,5 років перебування Володимира Зеленського на посаді президента навіть ті, хто вважали, що він має якусь проросійську позицію, на сьогодні впевнені у його абсолютно проукраїнській позиції”, — аргументував нардеп.

Він упевнений, що немає і не може бути жодних ознак про здачу національних інтересів у діях президента України, глави Офісу президента чи інших керівників Офісу, як заявляє опозиція.

“Точно немає ознак, які підпадали б під дію ст. 111 КК. І бути не може. Тому що саме президент своїми активними діями показує, що він є гарантом тих демократичних цінностей, які закріплені в Конституції України”, — резюмував Веніславський.

Нагадаємо, вчора учасники мітингу прийшли близько на вулицю Банкову, куди їх невдовзі пропустили правоохоронці на площу перед будівлею Офісу президента.

Як повідомив кореспондент УП, представник політичної партії “Демократична сокира” Юрій Гудименко виступив із закликами вимагати відставки президента Володимира Зеленського та голови Офісу Андрія Єрмака. Серед гасел учасників політичної акції кричали “Єрмака в Сибір!”.

Невдовзі протестувальники почали кидати монетки в стінки та двері будівлі. Учасники пояснили кореспонденту, що суть цієї акції є немовби “зібрати кошти для квитків до Ростова” Єрмаку та Зеленському. За задумом організаторів акції, монетки також є метафоричною відповіддю на закиди, що в Україні планували “проплачений державний переворот”.

Після закінчення акції, Олександр Качура також прокоментував події у Києві 1 грудня. Зокрема політик пояснив, що “путч таки не відбувся”.

Нардеп від “Слуги народу” також заявив, що потрібно шукати компроміс щодо підприємців, які теж виходили на акцію протесту під парламент. Про це політик заявив у коментарі 24 каналу.

Путч не відбувся

Качура пояснив, що “кожен має право на протест, згідно з Конституцією”. Проте зауважив, що:

“це повинен бути мирний протест”;

“ми завжди розраховуємо, що хлопці, які захищають нашу територіальну цілісність й охороняють порядок на вулицях, які є учасниками АТО, брали участь в Євромайдані, Революції Гідності – не повинні постраждати й не повинно бути ніяких радикальних дій, однозначно”.

“Бачу, що зараз путч не відбувся – півтори тисячі людей прийшли на акцію”,– підсумував Качура.

З приводу пікету підприємців, то політик запевнив, що “потрібен діалог” та потрібно “робити все, щоб не відбувалось радикалізації протестів ФОПів”.