Згідно з висновком консиліуму австрійських лікарів, отруєння Віктора Ющенка було викликане “важкою вірусною інфекцією і хімічними речовинами, які зазвичай не бувають в продуктах харчування”. Нічого не нагадує?

Увечері 5 вересня 2004 року кандидата в президенти України Віктора Ющенка запросили на дачу заступник голови глави СБУ Володимира Сацюка в Києві. Їли плов, пили горілку. На вечері були присутні тільки найближчі соратники: народний депутат Давид Жванія, голова Служби безпеки України Ігор Смешко, заступник голови СБУ Володимир Сацюк.

Про це пише відомий журналіст Матвій Ганапольський. Далі в оригіналі.

Вже на другий день 6 вересня Ющенко скасував всі передвиборчі зустрічі. Почалися сильні болі в животі, нудота, головний біль і температура.

Вночі 9 вересня на четвертий день після отруєння Ющенка привезли в австрійську клініку “Рудольфіннергаус”.

11 вересня керівник австрійської клініки заявив, що Ющенко був отруєний діоксинами.

Політичний резонанс

Ющенко практично вибув з виборчої кампанії, так як основною формою її проведення, в умовах замовчування в ЗМІ, були зустрічі-мітинги з виборцями. Слід врахувати, що тоді в Україні був лише один опозиційний 5 канал, а інтернет не мав великого поширення поза Києвом.

Тому отруйники домоглися свого – кандидат в президенти Ющенко не зміг повноцінно вести передвиборну агітацію.

З іншого боку, отруєння Ющенка неможливо було замовчувати. Підконтрольні ЗМІ змушено давали інформацію. Незважаючи на величезну кількість фейків, звинувачення в алкоголізмі, симуляції, невдалої пластики і т. д., Ющенко отримав співчуття навіть серед своїх опонентів. Опитування пізніше показали, що частина людей вийшли на Майдан з жалості до отруєного.

Команді Ющенка вдалося легко переконати громадськість, що його хотіли вбити з Росії, щоб проросійський Янукович став президентом. Таке втручання у внутрішні справи України викликало величезне обурення і підтримку Ющенка з боку як україномовних, так і російськомовних громадян України.

Велику роль зіграв нейтралітет Кучми, який перестав декларувати публічно підтримку Януковичу після отруєння Ющенка. Як стало відомо пізніше: армія теж відмовилася атакувати Помаранчевий Майдан.

Наслідки

Їх немає. Хоча, практично всі дійові особи цієї драми живі, отруйники не знайдені. Слідство почалося при самому Ющенко, однак незабаром заглохло. Раз отруєння відбулося не під час обіду, то могло статися де завгодно. Так чи інакше, але правоохоронці здалися і факт отруєння Ющенка залишається невирішеною загадкою.

Що ж стосується Росії, як отруйника, то хоча в історії з Ющенком довести це не вдалося, наступні отруєння і вбивства неугодних Кремлю, в тому числі отруєння Навального, ллють воду саме на цей млин.