Депутат від “Європейської солідарності” звинуватила спікера ВР у порушенні регламенту. Народний депутат від “Європейської солідарності” Ірина Геращенко на засіданні Верховної Ради сьогодні, 19 жовтня, запропонувала відсторонити від введення засідання нещодавно призначеного спікера парламенту Руслана Стефанчука.

Про це повідомляє “Сьогодні”.

“Вчора під час голосування Погоджувальної ради говорили про що завгодно, тільки не про порядок денний сесії. Ми її не проголосували. Тобто з перших хвилин вашого спікерства, ви поводитесь гірше, ніж Разумков. Починаєте порушувати процедуру, регламент, і вчора не було проголосовано порядок денний на цьому тижні. Тому ми пропонуємо вас відсторонити від ведення зараз засідання”, – сказала Геращенко.

Дана заява розвеселила колишнього голову ВР Дмитра Разумкова. Політик розсміявся.

У відповідь на слова Геращенко діючий спікер парламенту попросив заяву від двох фракцій, необхідну для початку відповідної процедури, але її не було. Тому Стефанчук з посмішкою сказав:

“Немає від двох фракцій? Добре, йдемо далі. Хочу нагадати, за регламентом повинен бути підпис, поки його немає, я продовжую”.

«Тепер уже офіційно можна констатувати як факт, що «Опозиційна Коаліція» (Ахметов-Порошенко-Мураєв-Медведчук-Фірташ і їх шістьорки у ВР) запустила нову «політичну схему» піару і дискредитації влади більшості (СН-ОП-КМ) – вони просто КОЖНЕ рішення називають «незаконним» і не важливо, що доказів цьому у них немає, тому що все абсолютно законно, просто так треба постійно повторювати от і роблять», – про це пише блогер Євгеній Прокопишин.

Також він додав, що:

«Ось яскравий приклад цього: Стефанчук поставив на голосування звичайне ПРОЦЕДУРНЕ ПИТАННЯ щодо роботи сьогодні по всьому порядку денному (фактично до ночі), але перед цим десяток депутатів вийшли з зали і голосів невистачило, передав слово Корнієнку і він повторно поставив це питання на голосування – на цей раз усі зайшли уже і проголосували, але тут же Опозиція почала кричати «так не можна» – да, та Опозиція, яка в попередні роки будучи Коаліцією по 20 разів переголосовувала один і той же ЗАКОН, а не просте ПРОЦЕДУРНЕ ПИТАННЯ, і Закони так дійсно голосувати не можна.

До речі, «законнік в законє» Разумков не раз ставив на повторне голосування ПРОЦЕДУРНІ ПИТАННЯ, і тоді в Опозиції не було питань щодо законності такого рішення», – у завершенні підкреслив Прокопишин.

Нагадаємо, 7 жовтня 284 народних депутати проголосували за звільнення Разумкова з посади спікера. Цікаво, що його відставку підтримали і депутати “Батьківщини”. На його місце був сьогодні призначений Руслан Стефанчук.

Сьогодні ж народні депутати обрали першим заступником голови Верховної Ради Руслана Стефанчука його соратника зі “Слуги народу” Олександра Корнієнка.

У своїй промові він зазначив, щоб побудувати країну, яку ми хочемо для нас і наших дітей – нам потрібна «смарт-держава» та «смарт-парламент», що зможе швидко і ефективно відповідати на виклики часу.

Для цього необхідно провести реформу парламентських процедур і процесів, заявив перший заступник спікера парламенту, голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко з трибуни Верховної Ради.

«Який ключовий напрям цієї реформи? Якщо мене попросили назвати це одним словом – то це модернізація», – сказав він.

Насамперед, йдеться про модернізацію Регламенту Верховної Ради, розробку та ухвалення комплексних змін до нього. На думку віцеспікера, модернізації потребує і апарат ВР.

«Законопроєкт щодо парламентської служби та роботи помічників-консультантів готовий до другого читання, і в межах його обговорення ми ще раз зафіксуємо важливі позиції. Потрібно оцифрувати і діджиталізувати процеси в апараті ВР, забезпечити безперебійну роботу технічної інфраструктури ВР, модернізувати сервісні та господарчі служби апарату ВР», – наголосив він.

Також модернізація має торкнутися комунікації парламенту з виборцями, діяльності парламентських ЗМІ, зокрема телеканалу «Рада» і газети «Голос України».