У Тбілісі разом з Михайлом Саакашвілі було затримано ще одного чоловіка. Мова йде про господаря квартири, в якій переховувався екс-президент.

“Крім екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі МВС Грузії затримало господаря квартири, в якій переховувався політик.

Правоохоронці на підставі отриманих оперативних даних провели спецоперацію із затримання Саакашвілі в таємному режимі для виключення протистояння в суспільстві та виникнення можливої дестабілізації”, – йдеться в повідомленні.

Також відомо, що Україна звернулася до Грузії за роз’ясненнями щодо затримання Міхеіла Саакашавілі. Представники МЗС вже зустрілися із грузинським дипломатом Сандро Топурією.

Старший радник Сандро Топурія є тимчасовий повіреним Грузії в Україні. 2 жовтня його запросили у Міністерство закордонних справ України.

Подробиці про зустріч з грузинським дипломатом

Як пояснив речник МЗС Олег Ніколенко, Топурія розповів дипломатам про обставини затримання Саакашвілі, який є громадянином України. Він також проінформував про інкриміновані йому статті грузинського кримінального кодексу.

Натомість українська сторона наголосила на тому, що законні права Саакашвілі повинні бути повністю дотриманими. Раніше політик вимагав зустрічі із українським консулом. Дипломати вже звернулися із відповідним запитом.

У Міністерстві закордонних справ підтвердили принципову позицію України про невтручання у внутрішні справи Грузії,– підкреслив Ніколенко.

Зазначимо, що раніше затримання Саакашвілі прокоментували в Офісі Президента. Як пояснив прессекретар українського президента Сергій Никифоров, Зеленський занепокоєний такими новинами з Грузії.

А ще відомо, що Дмитро Кулеба заявив, що українське МЗС буде підтримувати Михаїла Саакашвілі. Зокрема тому, що він громадянин України.

“Саакашвілі – наш громадянин. Ми будемо надавати йому відповідну підтримку,– запевнив Кулеба.

Він додав, що вранці 2 жовтня представник посольства Грузії прибув до Міністерства закордонних справ України. За словами Кулеби – “на наш виклик”. Вже у відомстві “з ним все це буде проговорено”.

Глава МЗС України заявив, що “кожного громадянина України ми захищаємо, коли він потрапляє у біду”.

Затримання Саакашвілі у Грузії: що відомо

1 жовтня 2021 року Михаїла Саакашвілі затримали у Грузії. Про це повідомив прем’єр-міністр Грузії. Іраклій Гарібашвілі пояснив, що на батьківщині політик заочно засуджений у справах про побиття депутата Гелашвілі та вбивство співробітника “Об’єднаного банку Грузії”.

Йому винесли вирок заочно – 6 років ув’язнення. Помилувати його може президентка країни, проте Саломе Зурабішвілі заявила: “Ні й ніколи”.

Сам Саакашвілі 1 жовтня опублікував відео грузинською мовою, у якому розповів, що повернувся на батьківщину після 8 років за кордоном.

2 жовтня політик написав листа з в’язниці, у якому заявив, що вироки йому ухвалювали на замовлення Путіна.

У Офісі Президента затримання політика оцінили як помсту Саакашвілі. Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк у коментарі 24 каналу зазначив, що новини про затримання на території Грузії громадянина України Міхеїла Саакашвілі не можна сприймати як щось нормальне.

Особливо неможливо сприймати той жорсткий настрій, з яким ці новини подаються з грузинської сторони, і який свідчить про певний мотив помсти щодо Сааакашвілі,– наголосив Подоляк.

Під час зустрічі з грузинським дипломатом Сандро Топурією українська сторона наголосила на тому, що законні права Саакашвілі повинні бути повністю дотриманими.