Київський апеляційний суд Києва 30 липня почав розгляд апеляції Віктора Медведчука. Кум Путіна вимагає, аби йому скасували продовження домашнього арешту.

Про це повідомляють ЗМІ з місця подій.

Із самого ранку під будівлею суду почали збиратися активісти, а також правоохоронці та нацгвардійці. Сам нардеп від ОПЗЖ прибув на засідання орієнтовно о 10:15.

Медведчук, як і зазвичай, був у компанії своїх охоронців. Щоправда, цього разу вони взяли із собою парасольки. Ймовірно для того, аби захищати кума Путіна від влучання в нього різних предметів.

Нардеп вимагає, аби суд скасував продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. На думку Медведчука, слідство не має достатньо доказів, аби звинувачувати його у держзраді. Також він заявляє, що справа сфабрикована СБУ на замовлення президента Володимира Зеленського, починаючи з 2019 року.

«Сьогодні закінчується п’ятий місяць розслідування – слідство не надало доказів, які б підтверджували мою вину або мого колеги депутата Тараса Козака», – сказав кум Путіна.

Зауважимо, що суд вже не вперше розглядає скаргу народного депутата на продовження йому домашнього арешту. Однак минулого разу судді не могли взятися за його скаргу, оскільки матеріали справи надійшли занадто пізно і часу на ознайомлення з ними не було.

Також зазначимо, що депутата Козака суд оголосив у розшук.

Нагадаємо, кума Путіна, Віктора Медведчука, підозрюють у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у тимчасово окупованому Криму. 11 травня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри Медведчуку та його соратнику Тарасу Козаку.

Вже 13 травня суд обрав нардепу запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета. Печерський райсуд 9 липня продовжив запобіжний захід куму Володимира Путіна. Тож він перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом щонайменше до вересня.

А нещодавно у справі про законність блокування телеканалу NewsOne Верховний суд отримав секретні матеріали від Служби безпеки України.

Прес-служба ВСУ повідомила, що 26 липня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду продовжив розгляд справи за позовом ТОВ «Новини 24 години» щодо оскарження указу президента України № 43/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року „Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Нагадаємо, що відповідно до цього документу до позивача і застосували санкції, а саме припинили його мовлення.

Під час засідання головуючий суддя повідомила, що СБУ передала в режимно-секретний відділ Верховного суду документи із відомостями, що становлять державну таємницю. СБУ також клопочеться про слухання справи у закритому режимі.

Водночас двоє суддів, які входять до складу судової колегії, не мають доступу та допуску до державної таємниці й вони розпочали відповідне оформлення.

У квітні Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відмовив у задоволенні позову щодо скасування указу президента Володимира Зеленського про санкції проти телеканалів «112 Україна», NewsOne, Zik.