Причину конфлікту Володимира Зеленського та Петра Порошенка назвали в Раді нацбезпеки та оборони. Секретар РНБО Олексій Данілов відповів, чи гальмує розвиток України міжособистісний конфлікт та конфлікт між командами чинного глави держави та екс-президента.

“Петру Олексійовичу потрібно визначитися: він бізнесмен чи політик? Коли людина визначиться, тоді все стане на свої місця. Дуже швидко. Тому що ті речі, які робилися за часів Порошенка, я не кажу, що це він робив. Але скажіть, будь-ласка, в якій спосіб Віктор Медведчук, апологет російського світу, кум Путіна, міг заволодіти нашою з вами спільною власністю, трубою, по якій прокачувався певний продукт. Без Петра Олексійовича це могло статися? Я відповім — ні, — зазначив Данілов в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Журналіст нагадала, що прокачування нафтопродуктів через так звану «трубу Медведчука» відбувалося й за президентства Зеленського, на що Данілов відповів:

Ви хочете, що Володимир Олександрович поїхав туди, сів на «вентіль», закрив і все?

Також секретар РНБО вказав, як ставиться особисто Зеленський та його команда до Порошенка. Він ухилився від відповіді на запитання щодо негативного ставлення чинного глави держави до п’ятого президента.

Я казав, що Петру Олексійовичу потрібно визначитися — або він політик або бізнесмен… Я працюю напряму з президентом України. Нещодавно у мене було день народження, щоб ви розуміли, з усіх депутатів, навіть, «Слуги народу» мене привітав аж один, — зазначив Данілов.

Варто також вказати й на те, що Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов, коментуючи можливість військового шляху деокупації Криму і окремих районів Донбасу, заявив, що українська влада знає межу цього, але за «необхідності» буде цим користуватися.

«Повірте, наші ЗСУ в змозі очистити територію Донецької і Луганської областей. Ми можемо повоювати за територію Криму. Але треба мати на увазі, що ми не можемо допустити, щоб десятки, сотні тисяч людей полягли під час таких військових операцій. Тому що у нас якраз є розуміння того, де є ця межа. Але це не значить, що у разі необхідності ми не будемо цим користуватися», – сказав Данілов в інтерв’ю Радіо Свобода.

За його словами, перед відвіданням президентом України Парижу було закрите засідання РНБО, і там було затверджено п’ять сценаріїв розвитку подій.

«Зараз ми йдемо за першим сценарієм. Сценарієм вирішити ці питання політико-дипломатичним шляхом. Далі будемо дивитися, що буде відбуватися. Наголошую, що, на превеликий жаль, Росія не зупиняється, не виконує жодних домовленостей, які були досягнуті, в тому числі в Парижі, щодо відкриття пунктів пропуску, щодо полегшення життя тих людей, які сьогодні перебувають в окупації», – сказав секретар РНБО.

23 серпня в Києві відбувся саміт «Кримської платформи», який, за словами української влади, офіційно запускає міжнародний формат з питання деокупації Криму.

У Кремлі назвали саміт «недружнім по відношенню до Росії».

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».