Рада ЄС заявила, що будь-яка подальша військова агресія РФ проти України матиме для Москви масштабні наслідки і високу ціну.

Про це йдеться у висновках Ради ЄС щодо європейської безпеки, повідомляє “Європейська правда”.

Зокрема, Рада ЄС засудила продовження агресивних дій і загроз Росії проти України, а також закликала Росію до деескалації, дотримання міжнародного права та конструктивного діалогу через створені міжнародні механізми.

“Як заявили глави держав і урядів ЄС на засіданні Європейської ради в грудні 2021 року, будь-яка подальша військова агресія Росії проти України матиме масштабні наслідки та потягне за собою серйозні витрати”, – нагадали в Раді ЄС.

“ЄС підтверджує свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та інших партнерів зі Східного сусідства в межах їхніх міжнародно визнаних кордонів, і закликає Росію відновити конструктивну участь в існуючих міжнародних структурах для сталого та мирного вирішення конфліктів”, – йдеться у висновках.

Рада ЄС, також підтвердила єдиний підхід та поточну міцну співпрацю та координацію зі Сполученими Штатами, НАТО, Україною та іншими країнами-партнерами.

Також міністри наголосили на важливості подальшого посилення стійкості та можливостей реагування ЄС та його близьких партнерів, у тому числі щодо протидії кібератакам та гібридним атакам, іноземним інформаційним маніпуляціям та втручанням, включаючи дезінформацію.

Крім того, Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала нову програму макрофінансової допомоги Україні обсягом 1,2 млрд євро.

Про це вона заявила під час брифінґу 24 січня.

За її словами, “новий макрофінансовий пакет допоможе Україні адресувати фінансові потреби, викликані конфліктом”, а також підтримати стійкість країни.

Вона висловила сподівання, що Рада Європи та Європарламент схвалить виділення відповідної допомоги якнайшвидше. Після цього Україна отримає перший транш у 600 млн євро.

Водночас голова ЄК анонсувала нову макрофінансову програму співпраці з Україною з більшим обсягом фінансування. Його метою буде підтримка процесу модернізації в Україні.

Крім того, ЄС подвоює суму виділених Україні грантів на 120 млн євро цьогоріч.

Щобільше у Європейському Союзі поки не бачать причин для евакуації родин своїх дипломатів з України. Таку позицію озвучив керівник європейської дипломатії Жозеп Боррель.

За словами Борреля, Євросоюз чекає на звіт держсекретаря США Ентоні Блінкена. Його мають заслухати 24 січня.

Дипломати обговорять безпеку в Європі
На нараді глав МЗС країн Євросоюзу обговорять безпекову ситуацію в світі. Зокрема і в Україні. під час обговорення цього питання доєднається держсекретар США Ентоні Блінкен у форматі відеозв’язку.

Жозеп Боррель наголосив, що Євросоюз поки не бачить причин для евакуації родин своїх дипломатів, а тому чекає пояснень від США з приводу їхнього рішення.

Ми не збираємося робити те саме, що і США (евакуйовувати дипломатів – 24 канал), оскільки ми не бачимо для цього якихось конкретних причин,
– заявив Боррель.

Дипломат наголосив, що поки тривають переговори з Росією, причин евакуйовувати своїх дипломатів не бачать.

Рада міністрів закордонних справ оприлюднила висновки зустрічі щодо безпекової ситуації, передає radiosvoboda.

«Європейська безпека неподільна. Будь-які виклики європейській безпеці впливають на безпеку Євросоюзу та його членів», – йдеться в заяві.

Згідно із висновками, блок засуджує російську агресію проти України і закликає Кремль до деескалації. ЄС також висловлює відданість підтримці стійкості України, в тому числі «в протидії кібер- та гібридним загрозам та спростуванні дезінформації».

«Діалог у відповідності до ключових принципів, які лежать в основі безпекової архітектури Європи, є шляхом покращити безпекову ситуацію та захистити мир і стабільність на нашому континенті. Згадкам про «сфери впливу» немає місця в 21 столітті. Ми продовжимо координувати наші позиції та активно й змістовно докладатися до дискусій в наявних форматах, поміж іншого тих, що включають Росію, з питань, які впливають на нашу безпеку та стратегічні інтереси», – йдеться у заяві міністрів.