Померла Людмила Янукович. Мовиться про дружину президента-втікача Віктора Януковича.

Таку інформацію опублікував в Telegram політтехнолог і блогер Володимир Петров.

“Людмила Янукович померла годину тому. Завжди шкодував цю по суті беззлобну просту донецьку бабу, у якої в житті склалося все дуже добре для того, щоб спокійно вивозити все, що на неї звалилося”, – написав Петров.

Про смерть Людмили Янукович написала також блогерка і публіцистка Катерина Золотарьова:

“Кажуть, не стало Людмили Янукович. Не знаю точно, чи правда це, але якщо так, то особисто мені її шкода. Проста українська жінка, донеччанка, мати і дружина. “Батя, я стараюсь” – ось в цьому вся вона. Нехитра і беззлобна. Поховала зовсім ще молодого і сильно улюбленого сина. Нещасна і змучена. Відкинута і віддана своїм невірним чоловіком і стала на рівному місці ворогом для своєї ж країни по його дурості і безглуздості. Нехай знайде там такий довгоочікуваний спокій”, – написала Золотарьова.

Натомість, прес-секретар екс-президента Віктора Януковича Юрій Кірасир спростовує інформацію про смерть Людмили Янукович:

«Інформація про смерть Людмили Янукович – брехня. Інформація, що поширюється окремими безвідповідальними персонами, про смерть Людмили Олександрівни Янукович не більше ніж найчорніший піар. Про сім’ю Януковичів якої брехні лише не писали. Але подібне переходить усі людські межі. У свою чергу бажаємо Людмилі Олександрівні та всім міцного здоров’я.»

Наразі жодні інші джерела не спростували й не підтвердили цю інформацію. Проте відомо, що дружині Віктора Януковича було 72 роки.

Про Людмилу Янукович відомо мало, оскільки вона завжди уникала уваги з боку преси, не давала інтерв’ю і публічних виступів.

Людмила Янукович (Настенко) народилася 1949 року в Єнакієвому Донецької області. Заміж за Віктора Януковича вийшла у 1971 році. У шлюбі народилися двоє дітей — Олександр та Віктор.

У 2014 році, після того, як Янукович втік у Росію, його дружина оселилася в окупованому Криму у курортному селищі Відрадне. Вілла, де, як стверджувалося, жила дружина Януковича, розташована на колишній території інституту виноробства «Магарач».

Молодший син Віктора та Людмили Янукович загинув у 2015 році та похований у Севастополі на Братському кладовищі. У річницю смерті сина — 20 березня — Людмилу Янукович бачили на території цвинтаря. Місце поховання спеціально обирали так, щоб Людмила Олександрівна могла відвідувати могилу Віктора.

На публіці Людмила Янукович навіть у якості першої леді України з’являлася нечасто. Причиною став виступ у Донецьку у розпал Помаранчевої революції 2004 року – тоді дружина ще кандидата в Президенти України, виступаючи перед прихильниками свого чоловіка, таврувала прихильників Віктора Ющенка. Вона говорила, що “апельсинки на Майдані були наколоті, а людей відвозять до лікарні з менінгітом”.

Це зіграло злий жарт із Януковичем – він попрохав дружину не брати участі у публічних заходах. Вже пізніше, коли він став президентом, Людмила не з’являлася в офіційних заходах, навіть якщо цього вимагав протокол.

Через три роки після Революції Гідності в мережі з’явилися повідомлення, що Віктор та Людмила Януковичі розлучилися. Водночас, прес-служба Януковича відкидала повідомлення про його розлучення із Людмилою.